Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 14 D. | Nekrologas.lt
Marcello Gandini
1938 RUGPJŪČIO 26 D. - 2024 KOVO 13 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Marcello Gandini (85), vienas ryškiausių ir iškiliausių automobilių dizainerių pasaulyje.

Sulaukęs 85 metų, mirė vienas ryškiausių ir iškiliausių automobilių dizainerių pasaulyje – Marcello Gandini. Apie tai pranešė valstybinė Italijos naujienų agentūra „RaiNews“.

Automobilių entuziastams jis buvo geriau žinomas kaip tokių įspūdingų modelių „Lamborghini Miura“, „Countach“, „Diablo“, „Lancia Stratos“, „Bugatti EB110“ ar „ Fiat X1/9“ autorius.

Turine gimęs ir užaugęs automobilių specialistas savo geriausius ir žinomiausius darbus sukūrė dirbdamas „Bertone“ dizaino studijoje.

Orkestro dirigento sūnus M. Gandini gimė Turine 1938 m. rugpjūčio 26 d. Savo geriausius ir žinomiausius darbus sukūrė dirbdamas „Bertone“ dizaino studijoje.

M. Gandini dažniausiai dirbo su Italijos automobilių gamintoja – „Lamborghini“. Jis buvo atsakingas už inovatyvios „Miura“ sukūrimą. Vėliau jis pasaulį pribloškė su neregėto grožio „Countach“.

Kaip skelbia „Motor1“, dizaineris dirbo ir prie pirmosios kartos 5 serijos BMW, „Citroën BX“, antrosios kartos „Renault 5“, pirmosios kartos „Volkswagen Polo“. Kiti žymūs M. Gandini dizainai yra „Lamborghini Espada“ ir „Cizeta-Moroder V16T“.

Net ir išėjęs į pensiją, M. Gandini neatsisakė savo mėgstamo darbo. 2017 m. jis sukirto rankomis su Indijos automobilių pramonės gigantu „Tata Motors“. Jungtinėmis pajėgomis buvo pristatyta keletas įdomių koncepcijų. Viena iš jų buvo „TaMo Racemo“ – sportinio automobilio koncepcija, pademonstruota Ženevos automobilių parodoje.

Vėliau dizaineris eksperimentavo su pramoniniu ir baldų dizainu.

Šių metų pradžioje Turino politechnikos institutas M. Gandiniui suteikė mechanikos inžinerijos garbės laipsnį.

::alfa::Mirė legendinis „Lamborghini“ dizaineris Marcello Gandini