Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 BALANDŽIO 2 D. | Nekrologas.lt
Mantas Kvedaravičius
1976 RUGPJŪČIO 28 D. - 2022 BALANDŽIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Mantas Kvedaravičius (45 metų) kino režisierius, kultūros antropologas

Ukrainoje, Rusijos apsiaustame Mariupolyje 2022 m. balandžio 2 d. žuvo Lietuvos kino režisierius, kultūros antropologas Mantas Kvedaravičius. Jam buvo 45-eri. Jį sušaudė rusų kareiviai.

Iki Rusijos karo Ukrainoje pradžios, vasario 24 d., M. Kvedaravičius dirbo Ugandoje. Prasidėjus karui jis nusprendė vykti į Mariupolį.

Režisierius M. Kvedaravičius gimė 1976 m. Studijavo Vilniaus universitete, vėliau – Oksforde, kur jam buvo suteiktas kultūrinės antropologijos magistro laipsnis. 2003–2005 m. dėstė religijos, teisės ir politikos teoriją JAV. Kembridžo universitete įgijo socialinės antropologijos daktaro laipsnį, rašė apie estetiką, materialumą, afektą, taip pat studentams skaitė paskaitas apie vizualinę kultūrą.

2011 m. sukūrė dokumentinį filmą „Barzakh“ apie karo nualintą Čečėniją ir nuolat dingstančius jos gyventojus. Filmas pristatytas Berlyno kino festivalyje, apdovanotas „Amnesty International“ premija ir Ekumeninės žiuri prizu. 2016 m. „Barzakh“ apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią metų dokumentinį filmą.

2016 m. M. Kvedaravičius sukūrė dokumentinį filmą „Mariupolis“, kuriame tęsė realybės tyrinėjimus, siekė įvaizdinti kasdienybės detalių, jose slypinčios būties mitologijos ir politinės žinios dermę. Tai vizualiai išraiškinga pagarbos duoklė į krizę panirusiam miestui. Filmas buvo dedikuotas Mariupolio poetams ir batsiuviams.

2016 m. M. Kvedaravičius už ilgametražį dokumentinį kino filmą „Mariupolis“ pelnė „Sidabrinę gervę“ geriausio filmo nominacijoje.

2019 m. M. Kvedaravičius pristatė savo naują darbą – ilgametražį vaidybinį filmą „Partenonas“, kuriame nagrinėjo atminties ir kūniškumo temą. Šio filmo pasaulinė premjera įvyko Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje „Kino kritikų savaitė“. Jis sulaukė ypatingo kino kritikų dėmesio ir įvertinimo. Venecijos FIPRESCI žiuri jį pagerbė penkiomis žvaigždutėmis.