Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 18 D. | Nekrologas.lt
Luisas Vasquezas
1979 GEGUŽĖS 30 D. - 2024 SAUSIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Luisas Vasquezas (44 metų) alternatyvios muzikos grupės „The Soft Moon“ įkūrėjas ir lyderis

Ketvirtadienį, sausio 18 d. viename Los Andželo (Kalifornija) bute buvo rastas tamsiosios muzikos grupės „The Soft Moon“ įkūrėjo ir atlikėjo Luiso Vasquezo kūnas. Dainininkui ir muzikantui buvo 44 metai.

Ten pat buvo rasti dar du mirę žmonės. Tai populiarus Los Andželo didžėjus Johnas Mendezas bei jo draugė Simone Ling. Pirminiais duomenimis jie visi mirė perdozavę narkotikų.

Industrinio roko, postpanko, „darkwave“ stiliaus muziką kurianti ir grojanti grupė ne kartą lankėsi Vilniuje. Paskutinį sykį mūsų šalyje L. Vasquesas lankėsi 2023 m. balandį. LRT laidoje „Be filtro“ jis kalbėjosi su žurnalistu Ramūnu Zilniu, o vakare koncertavo sostinės klube „Kablys“.

1979 m. Kalifornijoje gimęs L. Vasquezas dar paauglystėje įsimylėjo devintojo dešimtmečio pankų muziką, ypač tokias grupes, kaip „Bad Religion“, „Fugazi“ ir „Minor Threat“. Ši muzikos kryptis darė didelę įtaką atlikėjo muzikiniam skoniui.

2009 m., įkvėptas aštuntojo dešimtmečio pabaigoje išpopuliarėjusio post-punk stiliaus bei tokių tamsiosios muzikos grupių, kaip „Suicide“, „Joy Division“, taip pat afrokubietiškos muzikos 2000 m. L. Vasquezas įkūrė „The Soft Moon“. Ėmęsis šio projekto jis atsisakė triukšmingų punk gitarų ir pasirinko minimalistinius elektroninius garsus.

„The Soft Moon“ buvo vieno kūrėjo projektas. Netrukus L. Vasquesu susidomėjo muzikos prodiuseriai. 2011 m. atlikėjas pradėjo groti grupėse „Interpol“ ir „Mogwai“, o vėliau ir „Depeche Mode“. Jo darbą įvertino tokie leidiniai kaip „Pitchfork“.

Ištikimi gerbėjai ir melomanai žino, kad išskirtinis „The Soft Moon“ braižas – „purvas“ garse, intensyvumas ir plėšri energija. Gyvi grupės pasirodymai prilygsta šamaniškiems ritualams.

Muzikantas iš viso išleido šešis albumus (vieną – savo vardu, penkis – kaip „The Soft Moon“) ir daugybę singlų, remiksų ir bendrų su kitais atlikėjais albumų.

„The Soft Moon“ daug keliavo po Europą – į Italiją, kur 2015 m. pristatė albumą „Deeper“, į Berlyną, kur 2018 m. debiutavo albumas „Sacred Bones“ bei „Criminal“.

2022 m. „Sacred Bones“ leidykloje pasirodęs paskutinis „Soft Moon“ albumas „Exister“ įvardijamas kaip vienas intymiausių ir labiausiai asmeniškų „The Soft Moon“ diskografijoje. Tais metais atlikėjas pasirodė Roadburn festivalyje Tilburge (Nyderlandai) ir „Cruel World“ festivalyje Pasadenoje, Kalifornijoje.

2023 m. atlikėjo maršrutas driekėsi per visas Baltijos šalis.

::alfa::Rastas negyvas ne kartą Vilniuje koncertavusios grupės „The Soft Moon“ įkūrėjas ir lyderis