Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 2 D. | Nekrologas.lt
Louisas Gossettas jaunesnysis
1936 GEGUŽĖS 27 D. - 2024 KOVO 29 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Louisas Gossettas jaunesnysis (87), pelnęs“Oskarą“ už vaidmenį filme „Karininkas ir džentelmenas“.

Būdamas 87-erių kovo 29 d. mirė Louisas Gossettas jaunesnysis, pirmasis afroamerikiečių kilmės aktorius, pelnęs geriausio antrojo plano aktoriaus „Oskarą“ už vaidmenį filme „Karininkas ir džentelmenas“ (angl. „An Officer and a Gentleman“).

L. Gossetto jaunesniojo šeima paskelbė, kad jis mirė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Los Andžele, tačiau nenurodė mirties priežasties. Apie tai pranešė JAV žiniasklaida.

L.Gossetas jaunesnysis suvaidino daugiau nei 60 filmų, o 1983 m. tapo trečiuoju juodaodžiu aktoriumi (po Hattie McDaniel ir Sidney Poitier, pelniusiu „Oskarą“. Statulėlė jam atiteko už antraplanį griežto seržanto vaidmenį Tayloro Hackfordo filme „Karininkas ir džentelmenas“.

Šis filmas taip pat atnešė aktoriui „Auksinį gaublį“, o vėliau jis gavo dar vieną „Auksinį Gaublį“ už antraplanį vaidmenį filme „Žozefinos Beiker istorija“ (angl. „The Josephine Baker Story“), taip pat „Emmy“ apdovanojimą už vaidmenį aštuonių dalių „ABC“ mini seriale „Šaknys“ (angl. „Roots“).

2010 m. aktorius pranešė, kad serga prostatos vėžiu.

Niujorke gimęs aktorius dažnai gaudavo kietų vyrukų vaidmenis. 1986 metais jis nusifilmavo veiksmo filme „Geležinis Erelis“ (angl. „Iron Eagle“), o 1989-aisiais – „Baudėjuje“ (angl. „The Punisher“).

Savo memuaruose „Aktorius ir džentelmenas“ ( angl. „An Actor and a Gentleman“) L. Gossettas jaunesnysis aprašė savo skaudžius išgyvenimus, patirtus būnant juodaodžiu aktoriumi, įskaitant pirmąją kelionę į Los Andželą praėjusio amžiaus 7-e dešimtmetyje, kai važiuojant automobiliu jį keturis kartus sustabdė policija.

Jis taip pat pažymėjo, kad „Oskaro“ laimėjimas nepakeitė fakto, kad visi jo vaidmenys buvo tik antraplaniai.

::alfa::Mirė filmų „Karininkas ir džentelmenas“ ir „Šaknys“ žvaigždė