Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 15 D. | Nekrologas.lt
Lori Schappell ir George'as Schappellas
1961 RUGSĖJO 18 D. - 2024 BALANDŽIO 7 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Lori ir George'as Schappellai (62), ilgiausiai pasaulyje gyvenę Siamo dvyniai.

Sulaukę 62 metų balandžio 7 d. mirė seniausi pasaulyje Siamo dvyniai Lori ir George'as Schappellai. Remiantis Hamburgo Leibenspergerio laidojimo namų paskelbtais nekrologais, dvyniai mirė Pensilvanijos universiteto ligoninėje. Šią žinią taip pat patvirtino Gineso rekordų knyga.

„Gineso rekordų knyga su liūdesiu praneša, kad mirė Lori ir George'as Schappellai, seniausi pasaulyje Siamo dvyniai. Džordžas padarė sėkmingą kantri dainininko karjerą, o Lori buvo dešimties kėglių boulingo žaidėja“, – rašoma pranešime. Gineso rekordų puslapyje skelbiama, kad šie dvyniai, kuriems buvo 62 metai ir 202 dienos, yra seniausių gyvų susijungusių dvynių rekordininkai.

„Kai gimėme, gydytojai nemanė, kad sulauksime 30 metų, tačiau įrodėme, kad jie klydo“, – sakė Lori savo 50-ojo gimtadienio proga leidiniui „The Philadelphia Inquirer“ duotame interviu.

1961 m. rugsėjo 18 d. gimę Lori ir George'as turėjo iš dalies susiliejusias kaukoles ir dalijosi gyvybiškai svarbiomis kraujagyslėmis bei 30 proc. smegenų. Nepaisant to, kad dvyniai buvo sujungti galva, jie daug kuo skyrėsi.

Jie baigė valstybinę vidurinę mokyklą ir įstojo į koledžą. Vėliau George'as tapo kantri dainininku, o Lori buvo dešimties kėglių boulingo žaidėja. Lori kurį laiką dirbo ligoninės skalbykloje ir savo darbo grafiką derino prie George'o koncertų, kurių metu jie keliavo po visą pasaulį.

Bėgant metams, jie pasirodė daugybėje dokumentinių filmų ir pokalbių laidų, taip pat medicininės dramos „Nip/Tuck“ epizode.

Jie taip pat tapo pirmaisiais pasaulyje tos pačios lyties dvyniais, kurie 2007 m. prisistatė kaip skirtingų lyčių dvyniai, kai George'as, atskleidęs, kad yra transseksualas, pradėjo prisistatinėti kaip vyras.

„Philadelphia Inquirer“ pranešė, kad Lori kažkada buvo ištekėjusi, tačiau jos vyras žuvo per autoavariją.

Dvyniai gyveno savarankiškai dviejų kambarių bute Pensilvanijoje. Kiekvienas jų turėjo savo kambarį, kuriuose pakaitomis praleisdavo po kelias naktis. Jie pakaitomis užsiėmė savo atskirais pomėgiais ir teigė, kad būdami vienas kito kambaryje iš tikrųjų „atsijungdavo“.

1997 m. dokumentiniame filme dvyniai pasakojo, kad jų maudymosi grafikas skyrėsi ir jie prausdavosi po vieną. Jie naudojo dušo užuolaidą kaip barjerą, kai vienas prausėsi, o kitas stovėjo už vonios.

„Kai eidavau į pasimatymus, – žiniasklaidai yra sakiusi Lori, – George'as nešdavosi skaityti knygą.“

Jie taip pat teigė, kad niekada nenori būti atskirti. „Ar mes būtume atskirti? Ne. Mano teorija tokia: kam taisyti tai, kas nesugedę?“ – kalbėjo George'as.

Kol kas neaišku, kas paveldės seniausių dvynių titulą. Ilgiausiai gyveno Ronnie ir Donnie Galionai, kurie mirė 2020 m., sulaukę 68 metų. Engas ir Chang Bunkeriai, XIX amžiaus „Siamo dvyniai“, išgarsėję kaip cirko artistai, gyveno 63 metus.

::alfa::Mirė ilgiausiai pasaulyje gyvenę Siamo dvyniai