Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 26 D. | Nekrologas.lt
Lordas Jacobas Rothschildas
1936 BALANDŽIO 29 D. - 2024 VASARIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Lordas Jacobas Rothschildas (87 metų) bankininkas, filantropas, Rothschildų dinastijos palikuonis

Sulaukęs 87 metų vasario 26 d. mirė finansininkas, filantropas ir Rothschildų dinastijos galva, lordas Jacobas Rothschildas.

Garsiosios Rothschildų bankų imperijos lyderio šeima pirmadienį išplatintame pareiškime patvirtino jo mirtį ir apibūdino jį kaip „didelį praradimą“.

Remiantis praėjusių metų „Sunday Times Rich List“ duomenimis, Rothschildų šeimos turtas siekia apie 825 mln. svarų sterlingų. Apie 66 mln. svarų sterlingų skirta žydų reikalams, švietimui ir menui.

Lordas Jacobas Rothschildas savo karjerą pradėjo šeimos banke „NM Rothschild & Sons“ 1963 m., o 1980 m. kartu su seru Marku Weinbergu įkūrė tuometinę „J Rothschild Assurance Group“, kuri dabar tapusi britų finansinių konsultacijų kompanija „St James's Place“.

Jis taip pat įkūrė kompaniją „Windmill Hill Asset Management“.

Šeimos pareiškime sakoma: „Mūsų tėvas Jacobas atliko labai svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenimuose. Jis buvo daug pasiekęs finansininkas, menų ir kultūros žinovas, atsidavęs valstybės tarnautojas, aistringas labdaros reikalų Izraelyje ir žydų kultūros rėmėjas, uolus aplinkosaugininkas ir labai mylimas draugas, tėvas ir senelis.

Jis bus palaidotas pagal žydų papročius per nedidelę šeimos ceremoniją, o vėliau bus pastatytas memorialas, skirtas įprasminti jo gyvenimą.“

Gimęs Berkšyre, lordas Rothschildas įgijo išsilavinimą Etono koledže, o vėliau studijavo istoriją Christ Church koledže, Oksfordo universitete.

Iki 2019 m. lordas buvo „RIT Capital Partners“ – vieno didžiausių investicinių fondų, kotiruojamų Londono vertybinių popierių biržoje – pirmininkas. Lordas taip pat buvo pirmininko pavaduotojas tuometinėje „BSkyB televizijoje“, „RHJ International“, dabar žinomos kaip „BHF Kleinwort Benson Group“, direktorius bei buvo tuometinio Velso princo Kornvalio kunigaikštystės tarybos narys.

Garsėjęs kaip meno mecenatas, jis buvo Nacionalinės galerijos, Nacionalinio paveldo memorialinio fondo, taip pat Rothschildų fondo labdaros fondo patikėtinių pirmininkas.

Įraše „X“ (anksčiau vadintame „Twitter“), „Rothschild Foundation“ teigiama, kad jiems „labai liūdna girdėti apie lordo Rothschildo, verslininko, verslininko, filantropo ir kultūros lyderio, mirtį“.

„Jo labai pasiilgs jo šeima, kolegos ir daugybė draugų“, – pridūrė jie.

Lordas Rothschildas daugiau nei 50 metų buvo vedęs Sereną, kuri mirė 2019 m. Su ja susilaukė keturių vaikų – Hanos, Beth, Emily ir Nat – bei daugybės anūkų.

::alfa::Mirė legendinis bankininkas, filantropas ir Rothschildų dinastijos galva lordas Jacobas Rothschildas