Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 28 D. | Nekrologas.lt
Liuda Zinaida Ruseckienė
1934 VASARIO 16 D. - 2024 KOVO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Liuda Zinaida Ruseckienė (89), literatūros pedagogikos tyrėja, Klaipėdos universiteto profesorė.

Eidama 90-uosius metus, kovo 27 d. mirė viena ryškiausių Lietuvos literatūros pedagogikos tyrėjų, ilgametė Klaipėdos universiteto dėstytoja, profesorė Liuda Zinaida Ruseckienė.

Kaip praneša KU, L. Z. Ruseckienė – plačiai žinoma mokslininkė tiek literatūros pedagogikos darbais, tiek novatorišku jaunų lituanistų ugdymu. Ji išleido pirmąjį Respublikoje lietuvių literatūros mokymo metodikos vadovėlį aukštųjų mokyklų studentams, parengė mokymo metodinių leidinių.

L. Z. Ruseckienė 2007 m. buvo įvertinta aukšta Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Literatūros pedagogika (1998–2004 m.)“.

Per visą savo mokslininkės karjerą (disertacija „Probleminis mokymas rašytojo kūrybos analizės sistemoje (Maironio, J. Janonio ir S. Nėries poezija 9–11 klasėse)“ buvo apginta 1973 m.) L. Z. Ruseckienė išleido per dešimtį knygų literatūros mokymo klausimais. L. Z. Ruseckienės monografija „Literatūros pedagogikos studijos“ (2001) – susistemintas ir kartu aprėpiantis visą pedagoginį procesą veikalas, naudotas ir naudojamas Lietuvos aukštosiose mokyklose, kurios rengia lietuvių kalbos ir literatūros filologus.

Mokslininkė parašė per 100 mokslinių straipsnių, skaitė pranešimų respublikinėse bei sąjunginėse mokslinėse konferencijose, dalyvavo Švietimo ministerijos mokslinės-metodinės tarybos veikloje. L. Z. Ruseckienės mokslinių tyrimų laukas neapsiribojo tik literatūros pedagogika, mokslininkė tyrė ir skelbė straipsnius paraliteratūros (autobiografija, memuarai, dienoraščiai, laiškai, interviu, nekrologai) tema.

Mokslininkė ir pedagogė gimė 1934 vasario 16 d. Pačiaunės kaime, Zarasų rajone. Mokėsi Dusetų vidurinėje mokykloje, kur 1960 m. baigusi Vilniaus universitetą ir dirbo. K. Būgos vidurinėje mokykloje dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą.

::alfa::Mirė viena ryškiausių Lietuvos literatūros pedagogikos tyrėjų