Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 LAPKRIČIO 6 D. | Nekrologas.lt
Lionginas Vaičiulionis
1931 SAUSIO 2 D. - 2023 SPALIO 31 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Lionginas Vaičiulionis (92 metų) monsinjoras, Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių) bažnyčios statytojas

2023 m. spalio 31 d., eidamas 93-iuosius metus, Marijampolės ligoninėje mirė monsinjoras Lionginas Vaičiulionis.

„Monsinjoras Lionginas Vaičiulionis visų jį pažinojusių atmintyje liko kaip nuoširdus, atviras ir betarpiškas žmogus, uoliai tarnaujantis savo kunigiškajame pašaukime, visuomet pasirengęs pagelbėti tikintiesiems. Daug keliaudavo, stengėsi pažinti kitų šalių žmonių gyvenimą. Visos jo atostogos būdavo skirtos kelionėms vis į kitą šalį“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Meta“ („Facebook“) rašė kardinolas Sigitas Tamkevičius.

L. Vaičiulionis gimė 1931 m. sausio 2 d. Berčiūnų kaime, Pasvalio rajone, Gulbinėnų parapijoje, vidutinių ūkininkų šeimoje, auginusioje šešis vaikus. Pradžios mokyklą lankė Berčiūnuose, penktąją klasę – Gulbinėnuose, o vidurinę mokyklą – Vabalninke. Dar vaikystėje neteko tėvo, kuris žuvo avarijoje. L. Vaičiulionis, dar mokydamasis vidurinės mokyklos septintoje klasėje, pajuto pašaukimą į kunigystę.

1951 m. L. Vaičiulionis įstojo į Kauno kunigų seminariją, tačiau mokslus dėl tarnybos sovietinėje armijoje teko nutraukti ir juos baigė tik 1958-aisiais bei tų pačių metų kovo 23 d. vyskupo Julijono Steponavičiaus buvo įšventintas kunigu.

Tarnavo vikaru Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės), Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) M. V. Jėzaus Kristaus Prisikėlimo parapijų ir galiausiai Kauno arkikatedros bazilikos vikaru. Paskirtas Kauno arkivyskupijos bažnytinio teismo notaru ir šiame teisme įvairias pareigas ėjo net 44 metus.

1974 m. L. Vaičiulionis paskirtas Radviliškio parapijos administratoriumi, dar po poros metų tapo ir Šiaulių dekanato vicedekanu. Šiose pareigose teko nelengva užduotis – dar sovietmečiu pastatyti naująją parapijos bažnyčią.

1990 m. kunigas L.Vaičiulionis paskiriamas Kauno Šv. Juozapo (Vilijampolės) ir Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijų klebonu, drauge pavedant rūpintis naujos Šilainių parapijos bažnyčios statyba. Jam teko rūpintis ir Domeikavos bažnyčios statyba.

1994 m. popiežius Jonas Paulius II kunigą L. Vaičiulionį paskyrė monsinjoru (Jo Šventenybės kapelionu).

Oficialiai įsteigus Kauno Šventosios Dvasios parapiją Šilainiuose, 1995 m., jis paskirtas šios parapijos klebonu. Svarbiausiu jo rūpesčiu vėl tapo naujosios bažnyčios statyba. 2000 m. tapo Kauno I dekanato dekanu.

2007 m., atsižvelgiant į silpnėjančią sveikatą, jis buvo paskirtas Šilainių parapijos altarista.

2013 m. monsinjoras baigė savo tarnystę Kauno arkivyskupijos tribunole. Dar po ketverių metų, vis labiau silpnėjant sveikatai, jis buvo atleistas iš altaristos pareigų ir persikėlė gyventi į Marijampolės specialiuosius globos namus.

Monsinjoras L. Vaičiulionis, vadovaujantis jo testamente išreikšta valia, palaidotas jo paties statytoje Kauno Šventosios Dvasios bažnyčios šventoriuje.