Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 SPALIO 27 D. | Nekrologas.lt
Li Keqiangas
1955 LIEPOS 3 D. - 2023 SPALIO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Li Keqiangas (68 metų) buvęs Kinijos premjeras, karjeros biurokratas

2023 m. spalio 27 d. mirė buvęs Kinijos premjeras Li Keqiangas, į reformas linkęs biurokratas, kadaise laikytas būsimu šalies lyderiu, tačiau jį užgožė Xi Jinpingas.

Išvakarėse 68 metų Li Keqiangas patyrė širdies smūgį ir po vidurnakčio mirė Šanchajuje, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Per 10 metų, kai buvo premjeras vadovaujant Xi Jinpingui, Li Keqiangas puoselėjo modernesnio Komunistų partijai ištikimo pareigūno įvaizdį lyginant su griežtesniais kolegomis.

Karjeros biurokratas, laisvai kalbėjęs angliškai, eidamas pareigas rėmė ekonomikos reformas.

Li Keqiangas buvo menkesnio rango partijos pareigūno sūnus skurdžioje Rytų Kinijos Anhui provincijoje ir per 1966–1976 m. kultūrinę revoliuciją buvo pasiųstas į kaimą dirbti fizinio darbo. Pekino universitete jis įgijo teisininko diplomą ir, bendramokslių teigimu, perėmė vakarietišką ir liberalią politikos teoriją, išvertė britų teisėjo knygą apie teisę. Tačiau praėjusio amžiaus devintąjį dešimtmetį priartėjęs prie valdžios ir tapęs biurokratu savo pažiūras sugriežtino, kai tuo metu buvę bendramoksliai 1989 m. išėjo į Tienanmeno aikštę protestuoti.

Li Keqiangas tapo aukščiausiu valdančiosios Komunistų partijos pareigūnu Henano provincijoje ir Liaoninge šiaurės rytuose, abiejų regionų ekonomika augo. Vėliau jis buvo paaukštintas į tuometinio premjero Wen Jiabao pavaduotojus. Jo pastangas įveikti didžiulius Kinijos ekonomikai iškilusius iššūkius ribojo milžiniškas Xi Jinpingo, kurio varžovu jis kadaise buvo laikomas, autoritetas.