Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 14 D. | Nekrologas.lt
Levas Rubinšteinas
1947 VASARIO 19 D. - 2024 SAUSIO 14 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Levas Rubinšteinas (76 metų) poetas, vienas svarbiausių sovietinio pogrindžio literatūros veikėjų

Poetas Levas Rubinšteinas, vienas svarbiausių sovietinio pogrindžio literatūros scenos veikėjų, vėliau protestavęs prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai jį partrenkė automobilis, sekmadienį pranešė jo dukra marija Rubinštein.

Poetas 2011 m. yra dalyvavęs „Poetiniame Druskininkų rudenyje“.

L. Rubinšteinas laikomas vienu iš Rusijos konceptualistų judėjimo, literatūrinio avangardo, kuris XX amžiaus 8–9 dešimtmetyje tyčiojosi iš oficialios socialistinio realizmo doktrinos, įkūrėjų.

„Šiandien (2024 m. sausio 14 d.) mirė mano tėtis Levas Rubinšteinas“, – parašė jo dukra Marija tinklaraštyje „LiveJournal“. Šį jos pranešimą cituoja Rusijos žiniasklaida.

Sausio 8 d. Maskvoje 76 metų vyrą partrenkė automobilis. Jis buvo paguldytas į ligoninę sunkios būklės. Maskvos transporto departamentas teigė, kad „vairuotojas nesulėtino automobilio greičio“, kai L. Rubinšteinas ėjo per gatvę.

Pirminiais duomenimis, L. Rubinšteiną partrenkęs vairuotojas per 12 mėnesių buvo padaręs 19 kelių eismo taisyklių pažeidimų, teigė departamentas. Institucijos pradėjo tyrimą dėl šios avarijos, pridūrė jis.

Poetas buvo sukūręs savotišką žanrą, kažką tarpinio tarp poezijos ir teatro, rašydamas trumpus sakinius ant perforuotų kortelių ir skaitydamas „kartotekos eilėraščius“ scenoje. Kasdienis bibliotekininko darbas ir sovietmečio biurokratija įkvėpė jo pasirodymus, kuriuose derėdavo absurdo komedija ir improvizacija.

Žlugus SSRS, jis labai išgarsėjo, o jo kūryba buvo plačiai leidžiama stambiausių leidyklų. L. Rubinšteinas buvo atvirai priešiškas V. Putino vyriausybei ir reguliariai protestavo prieš Kremliaus vykdomas represijas ir žmogaus teisių pažeidimus.

V. Putinui pradėjus plataus masto karą Ukrainoje, L. Rubinšteinas kartu su kitais žinomais rašytojais pasirašė atvirą laišką, kuriame pasmerkė karą, kurį pavadino nusikalstamu, ir Kremliaus melą.

Vienas iš L. Rubinšteino eilėraščių:

mes reiškiame gilų susirūpinimą.

es reiškiame gilų susirūpinimą.

s reiškiame gilų susirūpinimą.

reiškiame gilų susirūpinimą.

eiškiame gilų susirūpinimą.

škiame gilų susirūpinimą.

kiame gilų susirūpinimą.

iame gilų susirūpinimą.

me gilų susirūpinimą.

e gilų susirūpinimą.

gilų susirūpinimą.

ilų susirūpinimą.

lų susirūpinimą.

ų susirūpinimą.

susirūpinimą.

usirūpinimą.

sirūpinimą.

irūpinimą.

rūpinimą.

ūpinimą.

pinimą.

inimą.

nimą.

imą.

mą.

ą.

.

Iš rusų kalbos vertė Antanas A. Jonynas