Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 24 D. | Nekrologas.lt
Leonas Laimutis Mardosas
1929 SPALIO 19 D. - 2024 VASARIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Leonas Laimutis Mardosas (94 metų) buvęs Palangos vyriausiasis architektas, projektavęs ir Lietuvos ambasadą Maskvoje

Architektų bendruomenėje netektis: vasario 22 d. Anapilin iškeliavo Palangos architektas Leonas Laimutis Mardosas.

L. L. Mardosas gimė 1929 m. spalio 19 d. Kaune. 1964 m. su pagyrimu baigė Lietuvos dailės institutą ir pradėjo dirbti Pramonės statybos projektavimo institute, o 1972–1977 m. buvo Komunalinio ūkio projektavimo instituto, kitaip vadinto Komprojektu, skyriaus vyriausiuoju architektu.

1977 m. jis paskiriamas Palangos miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu ir šiuose pareigose darbavosi vienuolika metų.

„Eidamas miesto vyriausiojo architekto pareigas, stengiausi išlaikyti tai, ką pradėjo pirmasis Palangos vyriausiais architektas Alfredas Paulauskas, ką tęsė Albinas Čepys – puoselėti miesto parke idėją“, – yra sakęs L. L. Mardosas. Tuomet jis džiaugėsi, kad tokios pačios pozicijos Palangoje laikomasi ir šiandien.

1977 m. A. Čepį pakeitęs L. L. Mardosas palaikė, tęsė ir puoselėjo abiejų savo pirmtakų Palangos kaip parko prie jūros rekreacinę ir architektūrinę viziją. Kartu su kitais architektais 1987 m. parengė itin svarbų ir didelės apimties planavimo dokumentą – Palangos bendrąjį planą, kiek vėliau – Palangos centro suplanavimo projektą.

L. L. Mardosas siekė, kad jokiais būdais nebūtų užstatomas pajūris, puoselėjo senąsias grafų Tiškevičių vilas ir tai vertino ne tik kaip labai svarbų istorinį, architektūrinį paveldą, bet ir Palangos autentiškumo ženklą.

Jis buvo iniciatorius ir jo dėka Palangoje įkurtas Skulptūrų parkas. Jo požiūrį išsaugoti J. Basanavičiaus gatvės kaip lėtų promenadų alėjos dvasią atspindi ir šio architekto suprojektuotas gyvenamasis namas bei kavinė „Monika“.

L. L. Mardoso kūrybinio palikimo esama visoje Lietuvoje, jam kartu su architektu J. Šipaliu buvo patikėta suprojektuoti ir Lietuvos atstovybės pastatą Maskvoje.

2005 m. L. L. Mardosas tapo A. Zavišos fondo nominacijos „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“ laureatas – taip įvertinti jo darbai plėtojant Palangos – miesto parke viziją, o 2013 m. už viso gyvenimo nuopelnus įteiktas Auksinis architektūros riterio ordinas.

::alfa::Mirė buvęs Palangos vyriausiasis architektas, projektavęs ir Lietuvos ambasadą Maskvoje