Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 10 D. | Nekrologas.lt
Leonardas Aleksiejūnas
1939 GEGUŽĖS 27 D. - 2024 SAUSIO 10 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Leonardas Aleksiejūnas (84 metų) sporto žurnalistas, žinomas Lietuvos sambo imtynininkas

2024 m. sausio 10 d., eidamas 85 metus, po sunkios ligos mirė sporto žurnalistas, žinomas Lietuvos sambo imtynininkas Leonardas Aleksiejūnas, skelbia Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Jis gimė 1939 m. birželio 27 d. Meldiniuose, Rozalimo valsčiuje, Panevėžio apskrityje. Mokėsi Rozalimo vidurinėje mokykloje. 1964 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos fakulteto žurnalistikos specialybę. 1964-1975 metais dirbo laikraščio „Komjaunimo tiesa" redakcijoje korespondentu, skyriaus vedėju.

Studijuodamas Vilniaus universitete susižavėjo savigynos imtynėmis ir pradėjo lakyti treniruotes. Šios sporto paslapčių jį mokė pirmasis treneris Pranciškus Eigminas. Talentingas sportininkas, 1964 m. baigdamas VU, pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu svorio kategorijoje iki 60 kg.

Po to Lietuvos čempionu L. Aleksiejūnas tapo dar keturis kartus (1966-1969 metais svorio kategorijoje iki 58 kg). Jis buvo pirmasis trenerio P. Eigmino auklėtinis, 1965 m. įvykdęs SSRS sporto meistro normą.

Savo sportinę karjerą L. Aleksiejūnas sėkmingai derino su darbu „Komjaunimo tiesoje", daug rašė apie savo mėgstamą sambo sporto šaką. L. Aleksiejūnas buvo ilgametis Lietuvos sambo imtynių federacijos prezidiumo narys, nuo 1967 metų – Auklėjimo ir propagandos, žiniasklaidos komisijos pirmininkas, o vėliau – komunikacijos vadovas.

1976-1997 jis buvo savaitraščio „Gimtasis kraštas" publicistikos, laiškų, išeivijos sporto skyriaus vedėjas, redaktorius, daugiausia rašė apie užsienio lietuvių gyvenimą ir sporto temomis.

Nuo 1997 m. L. Aleksiejūnas buvo laisvasis žurnalistas. Jis - Lietuvos sporto žurnalistų federacijos narys, o pastaraisiais metais – Garbės narys.

2006 m. sausio 4 d. mirus ilgamečiam Lietuvos sambo federacijos prezidentui P. Eigminui pradėti rengti tarptautiniai memorialiniai jo vardo turnyrai, kuriuose L. Aleksiejūnas visada lankydavosi ir pagerbdavo savo trenerį.

Jau patekęs į ligoninę, L. Aleksiejūnas ypač džiaugėsi pernai gruodžio mėnesį išleista knyga „Pranciškus Eigminas - Lietuvos sambo legenda" apie jo trenerį, kurią atnešė į ligoninę atėję aplankyti sambo draugai.

Toje knygoje L. Aleksiejūnas daug šiltų žodžių skyrė savo treneriui, pasidalijo mintimis, kaip jie treniravosi ankštose VU sporto salės patalpose, koks buvo jų didžiulis entuziazmas plėtoti mėgstą sporto šaką ir siekti gerų rezultatų.