Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 26 D. | Nekrologas.lt
Laurentas de Brunhoffas
1925 - 2024 KOVO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Laurentas de Brunhoffas (98), kultinių istorijų apie dramblio Babaro nuotykius autorius ir iliustratorius.

Eidamas 99-uosius metus kovo 22 d. mirė prancūzų rašytojas ir iliustratorius Laurentas de Brunhoffas, tęsęs savo tėvo, Jeano de Brunhoffo, kurtų istorijų apie dramblio Babaro nuotykius darbus.

Dramblys Babaras jau seniai yra ne tik literatūrinis, bet ir kultūrinis fenomenas, atpažįstamas ištisos skaitytojų kartos. Šis herojus populiarumu nenusileidžia Peliukui Mikiui. Knyga išversta į 17 kalbų. Parduota per 8 mln. serijos apie Babarą knygų egzempliorių, o animaciniai filmukai rodyti 150-yje šalių.

Pirmosios „Dramblio Babaro nuotykių“ (pranc. „L’Histoire de Babar: le petit éléphant“) knygos autorius J. de Brunhoffas po Pirmojo pasaulinio karo nusprendė tapti dailininku ir baigė Paryžiaus dailės akademiją. Idėja sukurti dramblio Babaro personažą kilo ne jam – jo žmona Cecile pasakodavo apie jį istorijas jųdviejų vaikams. Pakerėti mamos pasakojimo, berniukai paprašė tėvo sukurti istorijai iliustracijas – taip gimė viso pasaulio skaitytojams pažįstamas personažas.

1931 m. pasirodžiusi knyga „Dramblio Babaro nuotykiai“ sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek Prancūzijoje, tiek už jos ribų. Praėjus porai metų, knygą į anglų kalbą išvertė garsiojo Mikės Pūkuotuko autorius A. A. Milne’as.

Laurentas buvo mažas berniukas, kai jo tėvas Jeanas pradėjo piešti dramblio Babaro paveikslus. Jeanas netikėtai mirė būdamas 30-ies, parašęs tik septynias „Babar“ knygas. Dvi paskutinės buvo paskelbtos po jo mirties, o piešinius nuspalvino tuomet paauglys sūnus.

Laurentas išmoko piešti Babarą savo tėvo stiliumi ir 1946 m. ​​išleido savo pirmąją knygą „Babaro pusbrolis, tas niekšas Arturas“ (pranc. „Babar et ce coquin d'Arthur“). Per septyniasdešimt metų L. de Brunhoffas parašė beveik 40 „Babar“ knygų; naujausia – „Babaro vadovas po Paryžių“ buvo išleista 2017 m.

Šalia dramblio Babaro istorijų jis parašė keletą knygų apie žirafą Serafiną, kitas knygas.

::alfa::Mirė kultinių istorijų apie dramblio Babaro nuotykius autorius ir iliustratorius