Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 19 D. | Nekrologas.lt
Lance'as Larsonas
1940 LIEPOS 3 D. - 2024 SAUSIO 19 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Lance'as Larsonas (83 metų) olimpinis plaukimo čempionas, keturių rungčių pasaulio rekordininkas

Eidamas 84-uosius metus sausio 19 d. Kalifornijoje mirė olimpinis plaukimo čempionas ir keturių rungčių pasaulio rekordininkas Lance'as Larsonas.

L. Larsono sportinę biografiją itin ryškiai nuspalvino 1960 m. Romos olimpinėse žaidynėse nutikęs incidentas, kuomet šis olimpietis, iš pradžių pelnęs auksą dėl teisėjų klaidos galiausiai buvo apdovanotas tik sidabro medaliu.

L. Larsonas gimė Pietų Kalifornijoje. Pirmuosius plaukimo rekordus jis pasiekė dar lankydamas El Monte vidurinę mokyklą. Vėliau pergales skynė jau studijuodamas Pietų Kalifornijos universitete.

1960 m. jis dalyvavo vasaros olimpinėse žaidynėse Romoje, kur įrodė, kad yra vienas geriausių plaukikų. Jis iškovojo aukso medalį su JAV estafetės komanda ir sidabro medalį 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje.

Šis sidabras tapo vienu kontroversiškiausių šiuolaikinių olimpinių žaidynių istorijoje. Iš pradžių visi trys teisėjai nusprendė, kad L. Larsonas tapo nugalėtoju, tačiau Johnas Devittas iš Australijos protestavo, teigdamas, kad rezultatas buvo lygus. Po daugybės apeliacijų ir diskusijų J. Devittas buvo paskelbtas nugalėtoju, nors lenktynių vaizdo įraše buvo matyti, kad nugalėjo L. Larsonas.

Nepaisant šio incidento, L. Larsonas dar tais metais sumušė kelis plaukimo rekordus ir įtvirtino savo vietą sporto istorijoje. 1980 m. jis buvo įtrauktas į Tarptautinį plaukimo šlovės muziejų.

::alfa::Mirė plaukimo legenda, olimpinis čempionas Lance'as Larsonas