Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 RUGSĖJO 27 D. | Nekrologas.lt
Laima Margarita Pangonytė
1941 SAUSIO 21 D. - 2022 RUGSĖJO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Laima Margarita Pangonytė (80 metų) Sąjūdžio metraštininkė, operatorė, režisierė

2022 m. rugsėjo 27 d. mirė žymi režisierė, operatorė, žurnalistė, Sąjūdžio metraštininkė Laima Margarita Pangonytė.

1942 m. gimusi L. Pangonytė mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, 1966 m. Vilniaus universitete baigė rusų kalbą. 1969 m. L. Pangonytė pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje režisieriaus asistente. 1970–1975 m. studijavo Sankt Peterburgo teatro, muzikos ir kinematografijos institute.

L. Pangonytė dirbo Lietuvos televizijos korespondente Italijoje, prie Šv. Sosto Vatikane.

Žurnalistė su kamera dalyvavusi visuose svarbiausiuose Lietuvos valstybės atkūrimo įvykiuose – Baltijos kelias, pirmieji Sąjūdžio mitingai, interviu su to meto svarbiausiais veikėjais. Vien iš įvykių 1988-1990-aisiais nufilmuota per 800 valandų. L. Pangonytė yra juokavusi – profesiją paveldėjo iš senelio ugniagesio. Taip pat, laukdavo gaisrų, tik juos ne gesindavo, o įamžino.

LRT laidoje „Pasivaikščiojimai“ Laima Pangonytė yra papasakojusi turtingą gyvenimo istoriją. Nuo ištakų iki darbo karštuose taškuose.

L. Pangonytė tuomet prisiminė išskirtinę istoriją Sakartvele 1989-ųjų balandį. Taikią dešimtūkstantinę antisovietinę demonstraciją sovietų kariai išvaikė tankais, mojuodami kastuvėliais ir panaudoję nuodingas dujas. Pirmoji kastuvėlių naktimi pramintus įvykius Tbilisyje parodė Lietuvos televizijos laida „Veidrodis“. L. Pangonytė Saakartvele buvo dieną po įvykių.

L. Pangonytė apie unikalų savo vaizdo archyvą yra sakiusi – tai valstybės istorija. Ir svarbu, kad jo likimas kuo greičiau būtų nuspręstas. Kasetes būtina skaitmeninti, kad medžiaga liktų išsaugota ateinančioms kartoms.