Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2021 BALANDŽIO 30 D. | Nekrologas.lt
Kęstutis Glaveckas
1949 BALANDŽIO 30 D. - 2021 BALANDŽIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Kęstutis Glaveckas (72 metų) ekonomistas, parlamentaras, Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjas

2021 m. balandžio 30 d. savo gimimo dieną, sulaukęs 72 metų, mirė ekonomistas, vienas Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų ir ilgametis parlamentaras Kęstutis Glaveckas. Seimo nariu be pertraukų jis dirbo nuo 1996 m. Prieš tai, 1990–1992 m., jis buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas.

1967–1972 m. K. Glaveckas studijavo Vilniaus universiteto (VU) Pramonės ekonomikos fakultete. Baigęs studijas, iki 2000 m. dėstė VU Ekonomikos fakultete.

1973–1976 m. jis taip pat studijavo VU aspirantūroje, apgynė ekonomikos mokslų kandidato laipsnį. 1987 m. Talino universitete politikas apgynė habilitacinį darbą, už kurį suteiktas habilituoto ekonomikos mokslų daktaro laipsnis.

1992–1996 m. K. Glaveckas buvo Lietuvos ir užsienio kompanijų konsultantas, kartu su kitais įkūrė Lietuvos laisvosios rinkos institutą, 1992–1998 m. buvo šio instituto tarybos pirmininkas. 1993–1996 m. buvo Nacionalinės vertybinių popierių biržos tarybos pirmininkas.

K. Glaveckas yra gavęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžių, Lietuvos nepriklausomybės medalį, yra publikavęs daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje. Jis yra knygų „Gamybos intensyvinimo problemos“, „Rinkos ekonomika“ ir „Valstybinis reguliavimas“ autorius.