Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 12 D. | Nekrologas.lt
Kelvinas Kiptumas
1999 GRUODŽIO 2 D. - 2024 VASARIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Kelvinas Kiptumas (24 metų) pasaulio rekordininkas, Kenijos maratonininkas

Vasario 11 d. Kenijoje žuvo pasaulio rekordininkas Kelvinas Kiptumas, kartu su savo treneriu Gervaisu Hakizimana patekęs į eismo įvykį.

Vos 24 metų maratonininkas pernai viesulu įsiveržė į šios rungties pasaulį ir jau trečiajame savo oficialiame maratone Čikagoje pagerino pasaulio rekordą – 2 val. 35 sek.

Dar prieš rekordinį bėgimą Olympics.com K. Kiptumas sakė, kad yra pajėgus peržengti magiškąją 2 valandų ribą, tačiau kiekvienose varžybose tiesiog galvoja ne apie ją, o kaip pagerinti savo asmeninį rezultatą. Maratono distanciją oficialiose varžybose įveikti greičiau nei per 2 valandas sportininkas žadėjo jau šiųmetiniame Roterdamo maratone.

Jis šiemet turėjo atstovauti Kenijai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Siaubingai slegiantis įvykis. Kenija prarado ypatingą deimantą. Neturiu žodžių“, – socialiniame tinkle „X“ rašė Kenijos sporto ministras Ababu Namwamba.

Kenijos policija praneša, kad avarija įvyko sekmadienį 23 val. vietos laiku. Automobilį vairavo pats K. Kiptumas, o transporto priemonė „prarado kontrolę ir vertėsi, abu žmonės žuvo vietoje“.

Viduje buvo ir dar vienas žmogus, neįvardyta moteris, kuri išgyveno katastrofą ir buvo išvežta į ligoninę.

K. Kiptumas buvo vedęs, našlaičiais lieka 2 jo vaikai.

Jo treneris 36 metų G. Hakizimana buvo iš Ruandos, taip pat buvęs profesionalus bėgikas.

K. Kiptumo kelias į maratono viršūnę nebuvo labai lengvas. Jo treneris G. Hakizimana yra pasakojęs, kad pirmą kartą K. Kiptumą sutiko, kai šis dar buvo vaikas, o dabartinis treneris – profesionalus atletas.

„Pažinojau jį nuo vaikystės, kai jis mažas berniukas basas ganydavo gyvulius, o aš treniruodavausi aplink jo tėvų ūkį. Tai buvo apie 2009 m. Jis pribėgdavo prie manęs, o aš sakydavau man netrukdyti“, – BBC citavo G. Hakizimaną.

„Ten, kur užaugau, nuolat bėgiodavo sportininkai. Tad, kai treniruotis pradėjau aš, dariau tai su maratonininkais, plento bėgikais. Tad ir aš iškart pradėjau bėgioti plentu. Ten, kur augau, arti nebuvo stadionų“, – yra sakęs K. Kiptumas.

::alfa:: Netektis sporto pasaulyje: Kenijoje žuvo maratono žvaigždė, pasaulio rekordininkas Kelvinas Kiptumas