Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2001 SPALIO 14 D. | Nekrologas.lt
Kazimieras Vasiliauskas
1922 BALANDŽIO 9 D. - 2001 SPALIO 14 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Kazimieras Vasiliauskas (79 metų) monsinjoras, tremtinys, Vilniaus arkikatedros klebonas

2001 m. spalio 14-ąją, eidamas 80-uosius metus, ligoninėje mirė monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas.

Gimęs 1922 metų balandžio 9 dieną, pirmuosius savo mokslus būsimasis kunigas ėjo Čypėnų pradžios mokykloje. Biržų gimnaziją K. Vasiliauskas baigė jau sovietams okupavus Lietuvą. Nusprendęs atsidėti kunigystei, karo metais K. Vasiliauskas mokėsi Kauno ir Vilniaus kunigų seminarijose. Sovietų saugumas jį suėmė Rimšės miestelio netoli Ignalinos bažnyčioje. Aštuonerius metus nuteistasis K. Vasiliauskas kasė anglis Intos ir Vorkutos lageriuose.

Iškilus kunigas 1956 m. grįžo iš lagerių ir buvo paskirtas vikarauti į Švenčionis. Po poros metų jis skiriamas Linkmenų administratoriumi, tačiau tai jau jo neišgelbsti: kunigas ištremiamas iš Lietuvos.

Apsigyvenęs Latvijoje, Daugpilyje, negalėdamas legaliai eiti kunigo pareigų, kunigas Kazimieras per 10 metų čia išbandė daug įvairių profesijų: baigė vairuotojų kursus, vėliau dirbo santechniku, elektriku, viename kolūkyje buhalteriu.

Tik 1969 m. jis grįžo į Lietuvą. Kunigavo Varėnos parapijoje, o 1975 m. buvo perkeltas į Vilniaus šv. Rapolo parapiją vikaro-adjutoriaus pareigoms. Nuo 1980 m. paskirtas Vilniaus arkikatedros klebonu, 1993–1995m. dirbo Vilniaus kunigų seminarijos rektoriumi.

K. Vasiliauskas mirė būdamas Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčios emeritu 2001 m. spalio 14 d., palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Monsinjoras K. Vasiliauskas buvo žinomas ir vertinamas Lietuvos visuomenės. Už nuopelnus Lietuvai jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu bei Lietuvos nepriklausomybės medaliu, jam buvo suteikta Santarvės fondo premija.