Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 GRUODŽIO 24 D. | Nekrologas.lt
Kazimieras Ragulskis
1926 SPALIO 5 D. - 2023 GRUODŽIO 24 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Kazimieras Ragulskis (97 metų) mokslininkas, mokslo centro „Vibrotechnikos“ įkūrėjas

2023 m. gruodžio 24 d. mirė Lietuvos mokslų akademijos narys emeritas, mokslo centro „Vibrotechnika“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas, virš 1700 išradimų bei patentų autorius profesorius Kazimieras Ragulskis.

Beveik 30 metų prof. K. Ragulskis buvo laboratorijos, palaipsniui išaugusios į mokslinį centrą „Vibrotechnika“, mokslinis vadovas ir įkūrėjas. „Vibrotechnika“ to meto Sovietų Sąjungoje buvo tikslus to meto JAV „Silicio slėnio“ atitikmuo.

Klovainiuose (Pakruojo r.) gimęs mokslininkas, mokėsi Klovainių ir Pakruojo pradžios mokyklose, Linkuvos gimnazijoje, vėliau mokslus tęsė Kaune.

K. Ragulskis buvo Lietuvos mokslo mokyklos pradininkas ir plėtotojas, daugiau kaip 700 mokslinių straipsnių, 1750 išradimų bei patentų autorius bei bendraautorius. Jo sukurtų sistemų pagrindu suprojektuoti originalūs įrenginiai, manipuliatoriai bei robotai buvo panaudoti įvairiose pramonės šakose – aviacijoje, kosminėje technikoje, laivyne, mikroelektronikoje, optikoje, t. p. medicinoje, biologijoje, fizikoje.

K. Ragulskis tapo nepralenkiamu Lietuvoje pagal paruoštų mokslininkų (su moksliniais laipsniais) skaičių ir buvo rekordininkas Sovietų Sąjungoje.

2022 m. už nuopelnus Lietuvai mokslininkas buvo apdovanotas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Gedimino ordino Karininko kryžiumi. Jo pasiekimai pripažinti ir tarptautiniu lygmeniu.