Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2011 VASARIO 16 D. | Nekrologas.lt
Justinas Marcinkevičius
1930 KOVO 10 D. - 2011 VASARIO 16 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Justinas Marcinkevičius (80 metų) rašytojas, Sąjūdžio dalyvis, dramų trilogijos „Mindaugas“, „Mažvydas“ ir „Katedra“ autorius

Eidamas 81-uosius metus 2011 m. vasario 16-osios rytą mirė žymus rašytojas, vertėjas, visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius.

1930 metais gimęs J. Marcinkevičius buvo vienas populiariausių 20 a. pabaigos – 21 a. pradžios poetų Lietuvoje. Moralinį autoritetą daugelio lietuvių akyse jis užsitarnavo dėl aktyvaus dalyvavimo Sąjūdžio veikloje ir atkuriant Lietuvos nepriklausomybę. Daugiatūkstantiniuose mitinguose įkvepiančias kalbas sakęs ir eilėraščius skaitęs J. Marcinkevičius iš politikos netrukus pasitraukė, tačiau autoritetas išliko iki pat mirties.

Sovietinės okupacijos metais tautinę lietuvių savigarbą J. Marcinkevičius skatino savo kūryba – ypač reikšminga buvo poetinių dramų trilogija „Mindaugas“, „Mažvydas“ ir „Katedra“, sukurta septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje.

1930 m. Prienų rajone gimęs J. Marcinkevičius atstovavo rašytojų kartai, iškilusiai šeštojo dešimtmečio viduryje. Jo kūrybos tematika glaudžiai susijusi su agrarinės kultūros vertybėmis, lietuvių tautos išlikimu, tradicijomis. Literatūrai svarbūs ir J. Marcinkevičiaus vertimai, tarp kurių – Adomo Mickevičiaus ir Aleksandro Puškino kūriniai, suomių tautos epas „Kalevala“.

J. Marcinkevičius buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju Kryžiumi ir Lietuvos nacionaline premija.