Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
...


2023 LAPKRIČIO 30 D. | Nekrologas.lt
Jurgis Šliogeris
1935 - 2023 LAPKRIČIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jurgis Šliogeris (88 metų) vyno žinovas ir ekspertas, „Gero skonio“ bendradarbis

Sekmadienį vyno mėgėjų ir ekspertų bendruomenė neteko vieno pirmųjų Lietuvos vyno ekspertų ir edukatorių – Jurgio Šliogerio (1935-2023).

Dr. docentas J. Šliogeris savo, kaip vyno žinovo, karjerą pradėjo išėjęs į pensiją – baigęs dėstyti Vilniaus Gedimino technikos universitete. Jurgis iš prigimties buvo pedagogas, kultūros skleidėjas, negalėjo sėdėti sudėjęs rankų. Todėl antrąja jo profesija dvidešimčiai metų tapo vynas.

„Nors gimė 1935-aisiais, taigi beveik visą gyvenimą nugyveno tarybų Lietuvoje, tačiau buvo prieškarinės Lietuvos inteligentijos pavyzdys – plataus akiračio, intelektualus, apsiskaitęs, empatiškas, komunikabilus, mandagus, geras, išmintingas. Palaikė ryšius su visu pasauliu, nepriklausomai nuo santvarkos, daug keliavo. Ir daug rašė. 1997 m. Jurgis pradėjo bendradarbiauti „Gerame skonyje“. 2005 m. tapo etatiniu „Vyno žurnalo“ autoriumi. Net sušlubavus sveikatai, kai buvo sunku kaukšėti klaviatūra, duodavo interviu, – rašoma Vyno klubo pranešime spaudai.

– Nepamirštami jo prisiminimai (ir tekstai) apie „Neringos“ restorano gyvavimą, apie tų laikų draugystę su architektais, menininkais, profesūra. Apie vyno rinkos (planinės ekonomikos rinkos!) evoliuciją Lietuvoje iki nepriklausomybės atgavimo. Prieš tapdamas Lietuvos vynininkų bendruomenės nariu jau buvo apkeliavęs daugybę šalių.

XXI a. aktyviai įsiliejo į vyno kultūros sklaidą. Buvo vienas iš keturių Lietuvos someljė asociacijos steigėjų, ilgametis LSA valdybos narys, LSA rengiamo Lietuvos vyno čempionato komisaras, „Vinitaly“ degustacinės komisijos narys. Apie Ispanijos vyną dėstė Lietuvos someljė mokykloje. Mokė ir mokėsi iki pat gyvenimo pabaigos. Niekada nesijautė viršesnis už kitus, nors žinojo ir išmanė labai daug. Gal todėl kiaurai matė apsimetėlius, avantiūristus.

Humoro jausmas padėjo išgyventi neteisybę, netektis. Jo pasakojimas apie tai, kad išoperavus skrandžio vėžį gydytojas liepė saikingai gerti raudonąjį vyną, ir todėl jis nusprendė tapti vyno ekspertu, mums buvo chrestomatinis optimizmo, gebėjimo neprarasti vilties net mirties akivaizdoje, pavyzdys.

Jurgis buvo entuziastingas „Beaujolais Nouveau“ šventėjas. Vidurnaktį su žmona Lena pasibelsdavo į „Vyno klubo“ parduotuvės duris nešini firminiu svogūnų pyragu. Dar spėjo paragauti ir 2023 m. jauno božolė. Sušlubavus sveikatai džiaugdavosi vyno renginiais, vykstančiais centre – iki jų galėjo nueiti pėsčiomis. Tačiau nepraleido ir nė vienų „Vyno dienų“, kad ir kur jos būtų – ŠMC ar „Litexpo“. Visus nudžiugino 2023 m. rudenį atvykęs švęsti „Vyno klubo“ gimtadienio, apsilankęs Lietuvos someljė čempionate.“