Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2002 GRUODŽIO 13 D. | Nekrologas.lt
Jurgis Kunčinas
1947 SAUSIO 13 D. - 2002 GRUODŽIO 13 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jurgis Kunčinas (55 metų) rašytojas, publicistas, „Tūlos“, „Blanchisserie arba Žvėrynas-Užupis“, kitų romanų autorius

Eidamas 56-uosius metus 2002 m. gruodžio 13 d. netikėtai mirė žinomas Lietuvos rašytojas, publicistas, poetas ir vertėjas Jurgis Kunčinas.

Rašytojas gimė Alytuje, 1964-1968 m. Vilniaus universitete studijavo germanistiką, dirbo įvairių leidinių redakcijose. Nepriklausomybės metais – „Lietuvos aido“, „Valstiečių laikraščio“, „Šiaurės Atėnų“ eseistas ir daugelio leidinių bendradarbis.

Nors debiutavo 1977 m. poezijos rinkiniu „Takas per girią“ ir iki pat 1991 m. išleido dar 5 eilėraščių rinkinius ir vos vieną apsakymų knyga „Vaizdas į mėnulį“ 1989 m., tačiau J. Kunčino aukso amžius prasidėjo laisvoje Lietuvoje rašant prozos kūrinius – noveles, apsakymus, romanus. Po pirmosios apsakymų knygos vos ne pamečiui pasirodydavo jo romanai, novelės, knygos vaikams, satyros, eseistikos knygos.

Jau pirmuoju savo romanu „Glisono kilpa“ (1992) rašytojas apsibrėžė savo kūrybinę teritoriją bei raišką – ironiška šypsena, grotesko elementai, keisti herojai ar net antiherojai – „visuomenės atplaišos“, sovietinės epochos menininkų bohema.

1993 m. pasirodė chrestomatinis ir neabejotinai vienas geriausių kūrinių lietuvių literatūroje romanas „Tūla“ J. Kunčinui pelnęs Lietuvos rašytojų sąjungos premiją už geriausią metų knygą, o ir šiandien vis dar sulaukiantis naujų perleidimų.

J. Kunčinas taip pat yra parašęs apsakymus „Baltųjų sūrių naktis“, „Niekieno namai“, romanus „Blanchisserie arba Žvėrynas-Užupis“, „Kasdien į karą“ , „Kilnojamosios Röntgeno stotys“, „Bilė ir kiti“. Po mirties 2004 m. pasirodė paskutinysis prozininko romanas „Pjūti fjūūt! arba Netiesų dvaras“.

Iš viso J. Kunčino kūrybinį palikimą sudaro dvidešimt trys originaliosios kūrybos knygos, iš jų šeši romanai. Taip pat dar kelios dešimtys knygų išversta iš vokiečių kalbos, o tarp jo vertų autorių tokios literatūros žvaigždės kaip Günteris Grassas, Heinrichas Böllas, Friedrichas Dürrenmattas, Hermannas Brochas, Robertas Musilis, Eliasas Canetti, Robertas Walseris ir kt.