Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2021 RUGPJŪČIO 15 D. | Nekrologas.lt
Jurgis Brėdikis
1929 BALANDŽIO 30 D. - 2021 RUGPJŪČIO 15 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jurgis Brėdikis, (92 metų) pasaulyje žinomas kardiochirurgas, garsėjęs ypatingais širdies ligų tyrimo ir gydymo metodais

2021 m. rugpjūčio 15 d. Kauno klinikinėje ligoninėje po sunkios ligos mirė Kauno garbės pilietis, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, vienas garsiausių Lietuvos kardiochirurgų profesorius Jurgis Brėdikis.

Jam buvo 92 metai.

Pasaulyje žinomas kardiochirurgas buvo širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje ir Širdies chirurgijos centro Kaune įkūrėjas.

Habilituotas biomedicinos mokslų daktaras parengė ne vieną savo pasekėją. Jis pagarsėjo ir kaip mokslininkas, tyręs ir taikęs kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, suradęs, kaip tobuliau gydyti širdį nuo ląstelės tyrimų ir eksperimentų iki operacinės ir ligonio.

Dar 1964 m. lapkričio 28 d. pirmą kartą Kaune akademikas J. Brėdikis, padedant kardiochirurgams iš Maskvos, atliko širdies pertvaros įgimtų defektų korekciją, naudodamas dirbtinės kraujo apytakos aparatą. Tai ypatingas pasiekimas kardiochirurgijoje.

1994 m. J. Brėdikis tapo Lietuvos mokslų akademijos tikruoju nariu, Lietuvos mokslų akademijos labdaros ir paramos fondo „Mokslas ir visuomenė“ valdybos pirmininku.

Europos kardiotorakalinės chirurgijos, Tarptautinės širdies elektrostimuliavimo ir elektrofiziologijos bei Tarptautinės chirurgijos draugijų narys, VDU Atkuriamojo Senato narys, asociacijos „Šviesuva“ įkūrimo 2009 m. vienas iniciatorių ir valdybos pirmininkas – tai visuomeninės akademiko J.Brėdikio pareigos.

J. Brėdikis dirbo ambasadoriumi Čekijoje, Vengrijoje, Turkijoje, buvo Lietuvos sveikatos apsaugos ministru.

2014-uosius vainikavo jau šeštoji jo grožinės literatūros knyga. Be jų, per gyvenimą parašyta daugybė mokslinių straipsnių, išspausdintų solidžiausiuose pasaulio medicinos žurnaluose.