Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2007 VASARIO 17 D. | Nekrologas.lt
Jurga Ivanauskaitė
1961 SPALIO 14 D. - 2007 VASARIO 17 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jurga Ivanauskaitė (45 metų) rašytoja, dailininkė , Mėnulio vaikų“, „Miegančių drugelių tvirtovės“, kitų knygų autorė

Ilgai kovojusi su viena sunkiausių vėžio formų – sarkoma Vilniuje 2007 m. vasario 17 d. mirė 45 metų prozininkė, eseistė, dramaturgė, dailininkė Jurga Ivanauskaitė.

J. Ivanauskaitė yra išleidusi aštuoniolika knygų. Tarp jų – populiarumą ne tik Lietuvoje pelniusius romanus „Mėnulio vaikai“, „Ragana ir lietus“, „Placebas“, „Pragaro sodai“, „Sapnų nublokšti“.

Romanas „Miegančių drugelių tvirtovė“ buvo išrinkta geriausia metų knyga. Paskutinė jos knyga buvo „Odė džiaugsmui“, į kurią J. Ivanauskaitė sudėjo savo poeziją. Rašytojos knygų yra išversta į anglų, latvių, lenkų, rusų, vokiečių kalbas.

Iki ligos J. Ivanauskaitė buvo aistringa keliautoja.

1993-1995 metais ji keliavo po Indiją, Nepalą ir Tibetą, studijuodama budizmą ir Himalajų kultūrą. Dar kartą į šiuos kraštus Jurga patraukė 1998 metais. Kelionėje ji praleido ištisus metus.

Šios įsimintinos kelionės rašytoją įkvėpė sukurti knygas „Ištremtas Tibetas“, „Kelionė į Šambalą“ bei „Kelionių alchemija“. Sukrėsta Tibeto likimo, ji aktyviai protestavo prieš Kinijos vykdomą politiką.

Ji dievino Himalajus, visą savo neilgą gyvenimą jiems jautė didelę nostalgiją. Vienok paskutiniais savo gyvenimo metais rašytoja prisipažino, kad jos Šambalos šalis yra Lietuva.

Pagal profesiją J. Ivanauskaitė – dailininkė. Tuomečiame Dailės institute ji baigė grafikos specialybę.

Daugumą savo knygų rašytoja iliustravo pati.

Po jos mirties kino ekranus pasiekė ir pagal J. Ivanauskaitės tris romanus režisieriaus A. Puipos sukurtas filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“