Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2000 BIRŽELIO 22 D. | Nekrologas.lt
Julius Džiuvė
1946 - 2000 BIRŽELIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Julius Džiuvė (54 metų); Danutė Džiuvienė (56 metų) žiauriai nužudyti verslininkai

2000 m. birželio 22 d. iš savo namų Pasvalio rajono Margių kaime automobiliu „Mercedes-Benz 300“ išvažiavo ir nebegrįžo verslininkas Julius Džiuvė (54 m.) ir jo žmona Danutė Džiuvienė (56 m.). Tėvų pasigedo po dviejų dienų jiems neprisiskambinę vaikai.

Netrukus verslininkų automobilis buvo surastas Kupiškio rajone, prie pat Kupiškio marių, ties Drulėnų kaimu. Automobilis buvo tvarkingai užrakintas, su viduje paliktais registracijos dokumentais. Dar maždaug po savaitės, kai narai, išieškoję marių dugną, nieko neaptiko, netoliese žolėje buvo surasti automobilio rakteliai.

Verslininkų dingimas buvo siejamas ir su po kelių dienų Taupomojo banko Panevėžio skyriui turėtu grąžinti kreditu. Būtent tie pinigai, kaip vėliau paaiškėjo, tapo Džiuvių žūties priežastimi.

Sovietmečiu J. Džiuvė buvo garsus žmogus motociklų sporto pasaulyje, vadovavo SDAALR sistemai priklausiusiam „Linų pluošto“ sporto techniniam klubui bei Vaikų ir jaunių sporto mokyklai. Byrant organizacijai J. Džiuvė buvo pakliuvęs į Ekonominės policijos akiratį, nes iš jo vadovaujamų organizacijų buvo dingę nemažai turto ir jo įsigijimo dokumentų. Už pagrobtus šešis motociklus J.Džiuvė buvo nuteistas 2 metais laisvės atėmimo.

J. Džiuvės vadovaujamame „Linų pluošto“ motociklų sporto klube sportavo visas „tulpinių“ žiedas – Algimantas Vertelka (Pinčia), Virginijus Baltušis, Saulius Janonis.

Su verslininku ir jo žmona buvo susidorota, kai jis negrąžino 12 tūkst. litų skolos „Tulpinių“ lyderiui V. Baltušiui. Egzekucijoje, be paties Virginijaus, dalyvavo A. Vertelka, Audrius Andriušaitis, Dainius Skačkauskas, Romualdas Čeponis bei žemesnio rango pagalbiniai Giedrius Liubartas, Ramūnas Narbutas, Aleksandras Lebedevas.

Duobės būsimoms aukoms buvo iškastos iš anksto – viena prie Panevėžio vandens telkinių, kita – anapus miesto esančiame miške.

Sutuoktinių vairuojamą mersedesą Pasvalio rajono kelyje sustabdė policininkais persirengę banditai. Surišti, su maišais ant galvų Julius ir Danutė Džiuvės buvo pervežti į jau žinomą „tulpinių“ vadavietę – „Agato“ klubą. Pradžioje buvo nužudytas J. Džiuvė. Jis buvo nušautas ir užkastas prie vandenvalos įrenginių. Po kelių valandų lygiai taip pat buvo nužudyta ir jo žmona. Abu sutuoktinius nušovė V. Baltušis.

2003-ųjų gegužę Panevėžio rajone pareigūnai rado J. Džiuvės kūną. Jo žmonos kūnas nerastas iki šiol.

Prabėgus vos porai savaičių nuo Džiuvių nužudymo, „tulpiniai“ savo ataką prieš verslininkus pakartojo gerokai įspūdingesniu mastu. Šį kartą buvo nusitaikyta į daug stambesnę verslo pasaulio figūrą – buvusį „Mažeikių naftos“ direktorių Gediminą Kiesų (45 m). Liepos 6-osios vakarą verslininkas su savo asmeniniu vairuotoju Alfonsu Galminu (38 m.) atvyko į Vilniaus oro uostą pasitikti iš Londono parskridusio Didžiojoje Britanijoje studijuojančio savo dvidešimtmečio sūnaus Valdo. Jie visi buvo pagrobti ir žiauriai nužudyti.