Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2021 SPALIO 20 D. | Nekrologas.lt
Jonas Mačiukevičius
1939 RUGPJŪČIO 17 D. - 2021 SPALIO 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jonas Mačiukevičius (82 metų) rašytojas, Lietuvos invalidų draugijos iniciatorius

2021 m. spalio 20 dieną, eidamas 83-iuosius metus, mirė poetas, prozininkas, publicistas Jonas Mačiukevičius.

J. Mačiukevičius gimė 1939 m. rugpjūčio 17 d. Ginaičiuose, Raseinių rajone. Mokėsi Betygalos vidurinėje mokykloje, bet dėl ligos negalėjo jos lankyti, todėl lavinosi savarankiškai.

Spaudoje rašytojas debiutavo 1963 m., o pirmoji knyga – apysaka „Laikrodžiai nesustoja“ – pasirodė 1968 m. Ši apysaka autorių išgarsino ne tik Lietuvoje, tačiau ir už jos ribų – išėjo keli tiražai, ji buvo išversta į rusų, latvių, estų kalbas. Klaipėdos dramos teatras pagal ją pastatė televizijos spektaklį. Skaitytojai ją vertino kaip psichologinės pagalbos leidinį, kuris padėjo daugeliui likti gyviems, susilaikyti nuo savižudybės.

Per daugiau nei penkis kūrybos dešimtmečius J. Mačiukevičius parašė ir išleido daugiau kaip keturias dešimtis įvairių žanrų – poezijos, prozos, eseistikos, publicistikos, meilės lyrikos bei aforizmų – knygų, išleistų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Sudarė kurčiųjų kūrybos almanachą „Kai tylos per daug“ (2010) ir J. Jasaitytės eilėraščių knygą „Jei pašaukei, tai vesk…“ (2010).

Pagal jo žodžius kompozitorius Benjaminas Gorbulskis parašė operetę „Adomas nenori būti Adomu“ (pastatyta 1982 m.), kompozitorius Rimvydas Racevičius sukūrė oratoriją „Septynios giesmės apie gyvenimo medį“ (1985 m.).

1988 m. J. Mačiukevičiaus iniciatyva įkurta Lietuvos invalidų draugija, kuriai iki 1991 metų jis pats ir vadovavo. Šiai veiklai savo gyvenime jis skyrė daug jėgų bei laiko, tiek visuomeniškai, tiek ir politiniame lygmenyje keldamas neįgaliųjų integracijos bei didesnės socialinės paramos klausimus.

1990 m. kartu su Juozu Nekrošiumi ir Juozu Šapoka įsteigė „Bičiulystę“, oficialų neįgaliųjų gyvenimą atspindintį savaitraštį. Jis prisidėjo ir prie Lietuvos televizijos laidos „Bėdų turgus“ pirmtakės „Svetimo skausmo nebūna“ atsiradimo ir kitų pilietinių veiklų.