Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 LAPKRIČIO 23 D. | Nekrologas.lt
Jonas Dirsė
1940 - 2023 LAPKRIČIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jonas Dirsė (83 metų) televizijos operatorius, dailininkas

2023 m. lapkričio 22 d. mirė Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, ilgametis televizijos operatorius, kaunietis dailininkas Jonas Dirsė (1940-2023).

Prisiminimais ir šiltais žodžiais apie velionį pasidalino LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis.

„Aš, matyt, turėjau ir tebeturiu savo apvaizdą, kuri saugojo ir tebesaugo mane. Likau gyvas neišsiskleidus pagrindiniam parašiutui, apvirtus valčiai Kuršių mariose, lėktuvui nukritus į pelkę...“, – prieš porą dešimtmečių prisiminimų knygoje „Žurnalistai apie laiką ir save“ parašytais J. Dirsės žodžiais prisimenamas Anapilin išėjęs žurnalistas.

„Įdomi, permaininga ir išskirtinė buvo nuoširdaus kauniečio dailininko, Ilgamečio Lietuvos televizijos Kauno redakcijos operatoriaus Jono Dirsės gyvenimo gija, kuri staiga nutrūko. Dar prieš kelias dienas bendravom telefonu, niekuo nesiskundė, džiaugėsi, kad šilta sename name, nieko nestinga, net ir sveikatos, – nekrologe rašė V. Mačiulis.

– Dar kartą Jis prisiminė Vėlinių dieną su giminaite aplankytas Lietuvoje artimųjų kapines. Jonas tenai kasmet ne kartą keliaudavo. Ir ne tik prie tėvų, brolio, sesers, žmonos kapo uždegdavo žvakeles. Kartu su kolega Vladu apvažiuodavo ir buvusių artimų televizijos bendradarbių kapus. Dvi dešimtis kryžiastulpių pats sukūrė, pagamino ir pastatė. Taip pat ir Šėtos kapinėse, kur amžiams liks Jo kapas. Lėtas, ramus bičiulis ne kartą džiaugėsi, kad medžio skulptūros, drožinėjimai, pjaustinėjimai, praskaidrina jo, pensininko, dienas. Kiekvieną žurnalistikos senjorų klubo MES narį jubiliejinio gimtadienio proga Jonas nudžiugindavo savo originaliais medžio drožiniais. Daug prisiminimų turėjo, kad ir apie sukurtus savo filmus, šimtus filmuotų kino ir video reportažų, susitikimus su žinomais žmonėmis, kurie amžiams įstrigo Jo atmintyje.

Ir Joną Dirsę vyresnės kartos kauniečiai puikiai prisimena. Daug pamatyta ir patirta per aštuoniasdešimt trejus gyvenimo metus. Kai kitiems, svetimiems, tiesi pagalbos ranką, pamiršti net šalia esančius, o ypač – save, nes kiekvienas gyvenime savaip klystame. Gerai, kad paliekame apie save ir gražius prisiminimus. Yra kam tęsti senelio pradėtą televizijos operatoriaus gyvenimą. Tai vaikaitis LŽS narys Jonas Dirsė, kuris kaip ir jo sesuo Ugnė, puseserės Urtė ir Kristina ne tik prisimins senelį, bet ir lankys Jo kapą. Dažiausiai, žinoma, tėvelį prisimins mylima dukra Lijana Lukošienė ir sūnus Jonas Dirsė su žmona Naira. Ir mes, buvę visi Jo ilgamečiai bičiuliai, su širdgėla tariam: sudiev, mielas Jonai...“, – J. Dirsę prisiminė kolega.