Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 15 D. | Nekrologas.lt
Jonas Bagdžiūnas (Zarazza)
1954 - 2024 VASARIO 14 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jonas Bagdžiūnas (69 metų) legendinis melomanas, geriau žinomas pravarde Zarazza

Mirė legendinis melomanas Jonas Bagdžiūnas, geriau žinomas pravarde Zarazza.

Zarazza, alternatyvios muzikos pasaulyje žinomas nuo Sąjūdžio laikų. Nuo 1994 m. dirbo piratiniame garso kasečių fabrikėlyje „Zarazza Records“, kurio produkciją platino garsiojoje Tilto gatvės „Plokštelinėje“.

Vėliau jis užsiėmė muzikos ir vaizdo įrašų nuoma. Dažnai keitė nuomos punkto vietas, tačiau „Zarazzos“ tašką žinojo kiekvienas save gerbiantis muzikos pogrindininkas. Nepraleisdavo nė vieno geresnio koncerto, tad per daugelį metų užsitarnavo alternatyvios muzikos gerbėjų autoriteto vardą. 2013 m. publikuotas prisiminimų romanas „Kliedesys“ nukelia į herojiškus 1989-uosius, kada Lietuvos visuomenėje vyko didžiulės permainos.

Mintimis apie Zarazzą socialiniuose tinkluose pasidalijo jp pažįstamas Julius Baliutavičius, žinomas kaip Kostas Pistoletas.

„Nebeprisimenu, kada Joną Zarazzą pirmą kartą išvydau, bet turbūt tai buvo paskutiniej sovoko-pirmieji Nepriklausomybės atgavimo metai. Milžino su Sabonio balsu negalėjai nepastebėti Antakalnio baracholkėje. O plokštelinė Tilto gatvėje, kur perršytos kasetės su šviestu viršeliu ėjo kaip karštos bandelės, buvo turbūt Jono Zarazzos kaip roko verslininko aukso amžius Jonas buvo piratų piratas, sėkmingai nupiratavęs ir rusų roko leidinėlio Zarazza pavadinimą/logo (nors kas žino, gal tai buvo licencinis susitarimas).

Bet štai kame reikalas – piratas, bet kartu ir švietėjas, be to, merčaidaizingo pionierius. Žodžiu, gyvenimas plokštelinėje virte virė, praalkusi jaunuomenė stverdavo įrašus, šviesdavosi ir paskui atsikimšusi butelaičius Sereikiškėse aptarinėdavo – ir ne tik death metal. Prisimenu, kad Егор и Опизденевшие – tai atradimas iš Zarazzos atšviestų kasečių. Kaip, tarkim ir PJ Harvey, ir Pro-Pain ar Ленингра́д (kai jie dar nebuvo tuo, kuo yra dabar) – iš cd-r su atšviestais viršeliais, kuomet Jonas jau buvo nusėdęs Pylimo gatvės rūsyje. Pastaraisiais metais Jonas smarkiai metėsi į gyvų koncertų įamžinimą – jį dažnai su kosminiu kameros stovu galima išvysti festuose bei klubuose, jutūbėje turi net dvi Zarazza filmai paskyras, tiesiog prikimštas vaizdo įrašų“, – rašė Zarazzos bičiulis.