Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 SAUSIO 15 D. | Nekrologas.lt
Jolanta Vymerytė
1965 SAUSIO 16 D. - 2022 SAUSIO 15 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jolanta Vymerytė (56 metų) baletmeisterė, baleto pedagogė

Po sunkios ligos 2022 m. sausio 15 d. Anapilin iškeliavo baletmeisterė, pedagogė Jolanta Vymerytė. Kitą dieną moteriai būtų sukakę 57-eri.

Gimusi 1965 m. Alytuje, J. Vymerytė baigė tuometinį M. K.Čiurlionio vidurinės meno mokyklos Choreografijos skyrių, Lili Navickytės-Ramanauskienės klasę. Dėl traumos negalėjusi tęsti balerinos karjeros, 1986 m. ji baigė Maskvoje prie Didžiojo teatro organizuojamus dvimečius baleto pedagogų kursus, kur mokėsi pas geriausias to meto Rusijos baleto pedagoges – Liudmilą Kalenčenko ir Nataliją Zolotovą, ir tais pačiais metais pati pradėjo darbą savojoje Alma Mater. Po kurio laiko, paskatinta savo pedagogės, J. Vymerytė išvyko mokytis į Valstybinį teatro meno institutą Maskvoje (GITIS), kur jai dėstė XX a. baleto legenda Marina Semionova.

Visą savo gyvenimą atidavusi baleto menui, J. Vymerytė išugdė daugybę baleto solisčių ir artisčių. Rūta Kudžmaitė, Neli Beliakaitė, Olga Konošenko jau šiandien dirba kaip klasikinio baleto pedagogės, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto pagrindinius vaidmenis kūrė ir kuria solistės Nailia Adigamova, Greta Gylytė, Julija Šumacherytė ir daugelis kitų. Svaiginančią karjerą tarptautinėje baleto arenoje padarė J. Vymerytės mokinė Jurgita Dronina – pagrindinė Kanados ir Anglijos nacionalinių baleto trupių solistė.

J. Vymerytės parengtos moksleivės dažnai garsino Lietuvos vardą tarptautiniuose jaunųjų baleto artistų konkursuose, dažnai grįždamos su apdovanojimais – žavėjo tarptautinius vertintojus ir dažnai pačios pedagogės sukurtomis kompozicijomis, ir šokio stiliaus pojūčiu, ir technine meistryste, ir artistine individualybe.

Nuo 1998 m. J. Vymerytė dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedroje, 2011 m. tapo šios katedros docente, nuolat vedė meistriškumo kursus baleto artistams Lietuvoje ir užsienyje, klasikinio šokio technikos seminarus, dėstė Eglės Špokaitės baleto mokykloje. Kaip pedagogė ir repetitorė, ji daug prisidėjo prie choreografės Anželikos Cholinos įkurto šokio teatro ACH sėkmės, padėdama artistams rengti vaidmenis spektakliuose „Carmen“ (1998), „Tango in FA“ (2001), „Romeo ir Džuljeta“ (2003), „Otelas“ (2006), „Ana Karenina“ (2010) ir kitiems.