Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 4 D. | Nekrologas.lt
Johnas Sinclairas
1941 SPALIO 2 D. - 2024 BALANDŽIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Johnas Sinclairas (82), poetas, legendinis aktyvistas ir kontrkultūros ikona.

Balandžio 2 d. Detroite mirė legendinė ir kontroversiška asmenybė – poetas, aktyvistas ir kontrkultūros ikona, taip pat novatoriškos roko grupės MC5 vadovas Johnas Sinclairas. Jam buvo 82 metai.

J. Sinclairas gimė Flinte, Mičigano valstijoje, darbininkų šeimoje. Mokydamasis Albiono koledže, o vėliau Mičigano-Flinto universitete, jis anksti susidūrė su džiazu ir bitnikų kultūra. J. Sinclairo aktyvumas susiformavo septintojo dešimtmečio pilietinių teisių judėjimo ir pasipriešinimo Vietnamo karui metu. 1968 m. jis įkūrė „Baltųjų panterų“ partiją – antirasistinę grupę, kuri susivienijo su „Juodosiomis panteromis“, kurios pasisakė už Vietnamo karo pabaigą ir rasinę lygybę. Vėliau grupės pavadinimas buvo pakeistas į „Vaivorykštės žmonių“ (angl. „Rainbow Peoples“) partiją.

1966 m. jis tapo novatoriškos roko grupės MC5, žinomos dėl konfrontuojančių ir politiškai aktyvių pasirodymų, vadybininku. J. Sinclairo vadovaujami Wayne'as Krameris (1948–2024), Fredas „Sonicas“ Smithas ir kiti grupės nariai užsitarnavo reputaciją dėl savo siautulingų koncertų ir radikalios žinutės, padėjusios pagrindą pankrokui.

J. Sinclairas taip pat rengdavo pasirodymus, kuriuose skambėdavo jo poezija kartu su džiazo muzika. Laikui bėgant jis išleido daugiau nei dvi dešimtis albumų, įskaitant „Thelonious Volume 1: A Book of Monk“, „It's All Good: A John Sinclair Reader“ ir kitus. Jo kūryboje vyravo dėmesys darbininkų klasei ir miesto gyvenimui.

Aktyvus J. Sinclairo gyvenimas galiausiai užkliuvo teisėsaugai. 1969 m. jis buvo suimtas už marihuanos laikymą. Atlikėjui ir aktyvistui buvo skirta precedento neturinti 10 metų bausmė. Jo įkalinimas patraukė tokių žinomų veikėjų kaip Johno Lennono (1940–1980) dėmesį. Protestuodamas prieš nuosprendį „Bitlų“ lyderis parašė dainą pavadinimu „John Sinclair“. 1971 m. buvo surengtas žvaigždžių koncertas, skirtas išlaisvinti J. Sinclairą. J. Lennonas, Stevie'as Wonderis, Bobas Segeris ir kitos žvaigždės koncertavo prieš 15 tūkst. žiūrovų minią.

Mičigano Aukščiausiajam Teismui pripažinus J. Sinclairui skirtą bausmę žiauria ir neįprasta, 1971 m. gruodį, po beveik trejų metų nelaisvės, jis buvo paleistas.

Poetas ir aktyvistas ir toliau gyveno aktyvų gyvenimą, pasisakė už marihuanos legalizavimą. Kurį laiką jis gyveno Amsterdame, kur vedė nuolatinę radijo programą „The John Sinclair Radio Show“, taip pat prodiusavo kitas laidas savo radijo stotyje „Radio Free Amsterdam“.

::alfa::Mirė poetas, aktyvistas ir Johno Lennono dainoje įamžinta kontrkultūros ikona