Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 28 D. | BNS
Joe Liebermanas
1942 VASARIO 24 D. - 2024 KOVO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Joe Liebermanas (82), pirmasis žydas, siekęs JAV viceprezidento posto.

Kovo 27 d. mirė Joe Liebermanas, kuris pateko į istoriją kaip pirmasis kurios nors iš didžiųjų JAV partijų kandidatu į viceprezidentus tapęs žydas, o pastaruoju metu vadovavo pastangoms iškelti trečią kandidatą 2024 m. rinkimuose, pranešė šalies žiniasklaida.

J. Liebermanas mirė Niujorke, būdamas 82 metų amžiaus, dėl komplikacijų po nugriuvimo, sakoma JAV žiniasklaidos išplatintame šeimos pareiškime.

Ilgą laiką Senate Konektikutui atstovavęs J. Liebermanas garsėja pirmiausia savo vaidmeniu per vienus labiausiai įtemptų rinkimų JAV istorijoje, kai siekė viceprezidento posto kaip 2000-ųjų prezidento rinkimuose dalyvavusio demokrato Alo Gore'o komandos narys.

A. Gore'as dramatiškai pralaimėjo tuometiniam Teksaso gubernatoriui George'ui W. Bushui. Rinkimų rezultatus nulėmė ginčijamas balsų skaičiavimas Floridoje ir Aukščiausiojo Teismo sprendimas, galiausiai nulėmęs G. W. Busho pergalę.

J. Liebermanas yra pirmasis žydas, išrinktas kurios nors iš JAV didžiųjų partijų kandidatu tokiuose rinkimuose.

Jis pasižymėjo nepriklausomybe labai susiskaldžiusioje Vašingtono politikos scenoje.

2004 m. J. Liebermanas nesėkmingai siekė tapti Demokratų partijos kandidatu į prezidentus, o 2008-aisiais jį kaip galimą savo kandidatą į viceprezidentus rimtai svarstė prezidento rinkimuose dalyvavęs respublikonas Johnas McCainas, galiausiai pralaimėjęs demokratui Barackui Obamai.

J. Liebermanas, kuris nacionalinio saugumo klausimu laikėsi „vanagiškų“ pažiūrų, su daug kuo Demokratų partijoje susipyko dėl paramos 2003 m. invazijai į Iraką. Jis taip pat uoliai rėmė liberalias socialines pažiūras, taip pat ir dėl teisių į ginklą bei abortą.

2006-aisiais J. Liebermanas siekdamas perrinkimo į Senatą pralaimėjo Demokratų partijos pirminius rinkimus, bet vis tiek išlaikė savo vietą Senate – rinkimuose dalyvaudamas kaip nepriklausomas kandidatas.

2023-iaisiais J. Liebermanas sugrįžo į „aukštąją“ politiką kaip vienas matomausių organizacijos „No Labels“ veidų. Ši politinė organizacija sako norinti suteikti amerikiečiams realų trečią pasirinkimą 2024-ųjų prezidento rinkimuose.

Prezidento Joe Bideno šalininkai ne kartą perspėjo, kad ši organizacija gali atitraukti dalį demokratų rinkėjų ir taip padėti respublikonui Donaldui Trumpui lapkritį įvyksiančiuose įtemptuose rinkimuose.

::alfa::Mirė pirmasis žydas, siekęs JAV viceprezidento posto, Joe Liebermanas