Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 28 D. | Nekrologas.lt
Jewel Brown
1937 RUGPJŪČIO 30 D. - 1970 SAUSIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jewel Brown (86), Hiustono džiazo legenda, koncertavusi su Louiso Armstrongo grupe.

Birželio 26 d. mirė Hiustono džiazo legenda Jewel Brown. Ji daug metų koncertavo su džiazo ikonos Louiso Armstrongo grupe.

J. Brown gimė ir užaugo Hiustone. Ji buvo viena iš šešių brolių ir seserų. Mergaitė dainavo nuo mažens, dalyvaudavo vietiniuose talentų šou. Vienu metu juose nugalėjo devynias savaites iš eilės ir dar būdama paauglė nemažai užsidirbdavo.

J. Brown greitai išgarsėjo ir septintajame dešimtmetyje pradėjo įrašinėti singlus muzikos įrašų kompanijoje „Liberty Records“. Tuomet klavišininkas Earlas Grantas pakvietė ją į Los Andželą dainuoti su savo grupe.

1961 m. J. Browno kūryba patraukė muzikos ikonos Louiso Armstrongo dėmesį. Džiazo atlikėjas su savo grupe „All-Stars“ gastroliavo Siera Leonėje, kai staiga mirė jo ilgametė dainininkė Velma Middleton. Jis pasiūlė J. Brown užimti V. Middleton vietą. Po to tęsėsi beveik dešimtmetį trukęs bendradarbiavimas – jiedu koncertavo, įrašinėjo ir grojo kartu iki 1969 m., kai L. Armstrongas pasitraukė nuo scenos.

Muzikinei porai išsiskyrus J. Brown ir toliau dainavo. Tačiau atlikėja grįžo į Hiustoną, kad galėtų būti arčiau šeimos, ir retai įrašinėjo albumus. J. Brown karjerai vis labiau trukdė sveikatos problemos.

2007 m. ji buvo įtraukta į „Blues Smithsonian“ šlovės muziejų, o 2015 m. Kongresas ją įvertino už indėlį į meną.

::alfa::Į amžinybę iškeliavo su Louiso Armstrongo grupe koncertavusi džiazo legenda