Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 3 D. | Nekrologas.lt
Jerzy Kasperczykas
1961 - 2024 KOVO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jerzy Kasperczykas (62), vienas turtingiausių Lenkijos žmonių, koncerno „Maspex“ įkūrėjas.

Lenkijos žiniasklaida praneša, kad mirė vienas turtingiausių šios šalies žmonių, koncerno „Maspex“ įkūrėjas Jerzy Kasperczykas.

Milijardierius mirė 2024 m. kovo 26 d., būdamas 62 metų. Jis buvo palaidotas antradienį, balandžio 2 d., Myślenice (Mažosios Lenkijos vaivadijos) kapinėse. Šią informaciją interviu „Onet“ patvirtino „Maspex“ atstovas.

Minėtas koncernas valdo tokius prekių ženklus kaip „Tymbark“, „Kubuś“, „Lubella“, „Krakus“, „Nestea“, taip pat gamina daugybę ne tik Lenkijoje žinomų alkoholinių gėrimų ir kitų produktų.

Kaip skelbia portalas „Business Insider Polska“, žymiausias J. Kasperczyko „kūdikis“ yra 1990 m. Wadowicų mieste įkurta „Maspex“ kompanija.

Jo partneriais šiame projekte tapo Sławomiras Rusinekas, Krzysztofas Pawińskis, Józefas Szczuras ir Zdzisławas Struglikas.

Kaip primena svetainė Wadowiceonline.pl, iš pradžių įmonė užsiėmė tirpių arbatų ir kavos baliklių prekyba ir gamyba.

Šiuo metu kompanija valdo beveik 70 prekių ženklų, įskaitant „Łowicz“, „Krakus“, „Żubrówka“ ir „Soplica“. Ji tapo maisto pramonės lydere Vidurio ir Rytų Europoje. Yra įkūrusi filialus Rumunijoje.

Kaip rašė „Gazeta Wyborcza“, J. Kasperczykas buvo būtent tas žmogus, sukūręs visą Europą užkariavusį produktą – „Kubuś“ sultis, todėl neretai buvo tituluojamas „sulčių karaliumi“.

Verslininkas beveik dešimtmetį figūravo tarp 100 turtingiausių šalies žmonių. 2017 m. „Forbes“ jo turtą įvertino 804 mln. Lenkijos zlotų. Per septynerius metus jo turtas padvigubėjo iki reikšmingos sumos, viršijančios 1,7 mlrd. zlotų. 2024 m. Lenkijos turtingųjų reitinge verslininkas užėmė 49 vietą.

J. Kasperczykas buvo vedęs, turi sūnų. Apie privatų jo gyvenimą žinoma mažai, nes verslininkas labai vertino savo privatumą.

::alfa::Mirė sulčių karaliumi tituluojamas lenkų milijardierius: jo produktus gerai žino ir lietuviai