Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 12 D. | Nekrologas.lt
Jeanas-Christophe`as Mončys
1954 GEGUŽĖS 25 D. - 2024 BIRŽELIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jeanas-Christophe`as Mončys (70), aktorius, garsaus Lietuvos skulptoriaus modernisto Antano Mončio sūnus.

Antradienį, būdamas 70-ies, mirė garsaus Lietuvos skulptoriaus modernisto Antano Mončio sūnus Jeanas-Christophe`as Mončys. Liūdna žinia apie aktoriaus, režisieriaus, iškilaus lietuvio mirtį antradienio vakarą pasidalijo filmą apie A. Mončį sukūręs režisierius Linas Mikuta.

„Birželio 11 d. mus paliko skulptoriaus Antano Mončio sūnus Jeanas-Christophe'as Mončys. Aktorius, Režisierius, Pasakotojas.

Neįtikėtinai taurios sielos ir atviros, plačios širdies žmogus. Mylėjęs žmones, meną, gyvenimą, mokėjęs apie juos pasakoti nuostabiausias istorijas, džiaugtis jais ir džiaugsmingai būti jų dalimi. Dėkoju likimui, kad teko jį pažinti ir kartu nukeliauti nuostabią kinematografinę kelionę apie jo tėvą Antaną Mončį.

Gero skrydžio, Kristupai, dabar jūs kartu“, – feisbuke rašė L. Mikuta.

J.-Ch. Mončys-Martel (Žanas Kristupas Mončys-Martel) gimė 1954 m. gegužės 25 d.

Gimė karo pabėgėlio iš Lietuvos A. Mončio ir prancūzaitės Florence Langer Martel šeimoje, vėliau tėvai išsiskyrė. J.-Ch. Mončys-Martel Paryžiuje baigė pradinę mokyklą ir licėjų, 1973–1978 m. Sorbonos universitete studijavo istoriją. Dirbo aktoriumi įvairiose prancūzų teatrinėse trupėse, dažniausiai atlikdavo komiškus vaidmenis.

J.-Ch. Mončys-Martel namuose turėjo surinkęs gausią meno kolekciją – joje ne tik tėvo A. Mončio darbai, bet ir senelio iš motinos pusės bei dėdės Joel bei Jan Martel kūriniai. Siekdamas propaguoti tėvo kūrybinę veiklą J.-Ch. Mončys-Martel dažnai lankėsi Lietuvoje, rėmė skulptoriaus muziejų Palangoje. Jis buvo išleidęs knygą „Mano tėvas Antas: 100 prisiminimų apie Antaną Mončį“.

J.-Ch. Mončys apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą dėl aktoriaus ir režisieriaus, iškilaus pasaulio lietuvio, savo tėvo skulptoriaus Antano Mončio darbų ir lietuvių kultūros skleidėjo Prancūzijoje J.-Ch. Mončio-Moncevičiaus mirties.

Pasak šalies vadovo, su didele pagarba ir dėkingumu prisiminsime jo pastangas ir milžinišką indėlį vystant Lietuvos ir Prancūzijos santykius, telkiant Prancūzijos lietuvių bendruomenę, taip pat tikrą, labai nuoširdų rūpestį mūsų kūrinijos sklaida bei nepaprastai kilnią ir dosnią savo tėvo kūrinių dovaną Lietuvai.

::alfa::Mirė garsaus lietuvių skulptoriaus Antano Mončio sūnus Jeanas-Christophe`as