Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 5 D. | Nekrologas.lt
Janis Paige
1922 RUGSĖJO 16 D. - 2024 BIRŽELIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Janis Paige (101), aktorė, dainininkė ir šokėja, žinoma iš kultinio serialo „Santa Barbara“.

Birželio 2 d., sulaukusi 101 metų, mirė Holivudo aktorė ir Brodvėjaus žvaigždė Janis Paige. Legendinė aktorė žinoma iš kultinio serialo „Santa Barbara“.

Viena paskutiniųjų išlikusių Holivudo aukso amžiaus žvaigždžių per savo 60 metų karjerą vaidino daugelyje filmų, įskaitant „Pižamų žaidimą“ su kita Holivudo žvaigžde Doris Day, komediją „Prašau, nevalgykite margučių“ ir „Šilkines kojines“, kuriame ji šoko su dabar jau mirusiu Fredu Astaire'u.

J. Paige, gimusi kaip Donna Mae Tjaden, iš pradžių neplanavo tapti aktore. Antrojo pasaulinio karo metais ji studijavo operą ir dainavo, kad linksmintų karius Los Andžele. Būtent ten ją ir atrado agentai.

Iš pradžių ji pasirašė sutartį su „Metro-Goldwyn-Mayer“ ir po kelių dienų jau filmavosi savo pirmajame filme „Besimaudanti gražuolė“ (1944).

Po šio filmo J. Paige persikėlė į „Warner Bros.“, kur praleido daug metų ir paklojo savo karjeros pamatus.

Pirmasis jos filmas šioje kompanijoje buvo „Her Kind of Man“, kuriame ji vaidino dainininkę.

Vėliau ji vaidino filmuose „Šajenas“, „Žiemos susitikimas“, kuriame vaidino ir Bette Davis, „Viena sekmadienio popietė“, „Namas kitoje gatvės pusėje“, „Bėganti ponia“, „Misteris Visata“ ir „Dvi merginos ir vaikinas“.

Vienas įsimintiniausių J. Paige vaidmenų televizijoje buvo „Visa šeima“, kuriame ji keliuose epizoduose vaidino padavėją Denise. Jos personažas flirtavo su filmo herojumi Archie Bunkeriu, kurį vaidino Carroll O'Connor (1924–2001), ir jie netgi pasibučiavo epizode, kuris ir supykdė, ir pradžiugino serialo gerbėjus.

J. Paige taip pat atliko antraeilį vaidmenį filme „Aštuonių užtenka“, bei kaip ligoninės administratorė Catherine Hackett vėlesniuose „Trapper John, M.D.“ sezonuose. 1989 ir 1990 m. ji vaidino Ioną Huntington seriale „Bendroji ligoninė“, o vėliau 90-aisiais – Minx Lockridge kultiniame seriale „Santa Barbara“.

Žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje turinti J. Paige buvo tris kartus ištekėjusi: už restorano savininko Franko Martinelli jaunesniojo, už rašytojo ir prodiuserio Arthuro Standerio ir už kompozitoriaus Ray Gilberto.

::alfa:: Sulaukusi 101 metų mirė viena paskutiniųjų Holivudo aukso amžiaus žvaigždžių