Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 17 D. | Nekrologas.lt
Janis Kubilis
1923 LIEPOS 24 D. - 2024 BIRŽELIO 16 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Janis Kubilis (100), Latvijos nacionalinio teatro aktorius.

Eidamas 101-uosius metus mirė latvių aktorius Janis Kubilis. Apie tai pranešė Latvijos nacionalinio teatro spaudos tarnyba. Liepos 24 d. J. Kubiliui būtų sukakę 101 metai.

J. Kubilis gimė 1923 m. Neretoje. Aktorystės mokėsi iš pagrindinių mokytojų Veros Baliūnės ir Alfredo Amtmano-Briedžio, o kaip menininkas susiformavo stipriai veikiamas Žanio Katlapo, praneša LETA.

Nuo 1947 m. J. Kubilis dirbo Nacionaliniame dramos teatre, kuriame atliko romantiškus, dramatiškus ir tragiškus vaidmenis. Jis suvaidino Peterį Krauklį Augusto Deglavos spektaklyje „Ryga“, Pablo Casoną spektaklyje „Trečias žodis“, Federico García Lorcą spektaklyje „Nusikaltimas Granadoje“ pagal Žanio Grivos pjesę, Aleksandrą Hamilcarą Zhamiaką spektaklyje „Ponas Hamilcaras“, Johaną Leldę Stumbrės spektaklyje „Raudonasis tarnas“.

Įžymusis Latvijos nacionalinio teatro aktorius iš viso suvaidino apie 140 vaidmenų.

J. Kubilis buvo apdovanotas LTSR valstybine premija, 1965 m. jam įteiktas apdovanojimas už dviejų puikių asmenybių – Puškino Mocarto ir ispanų poeto Federico Garcia Lorcos – vaidmenis.

J. Kubilis taip pat gavo A. Amtmano-Briedžio premiją 1987 m. už vaidmenis pjesėse „Raudonasis tarnas“ ir „Niurnbergas 1948“.

1966 m. Kubiliui suteiktas LTSR liaudies artisto garbės vardas.

2005 m. J. Kubiliui, ilgamečiam Nacionalinio teatro aktoriui, įteiktas apdovanojimas už viso gyvenimo indėlį į scenos meną.

::alfa:: Peržengęs 100 metų ribą mirė latvių aktorius Janis Kubilis