Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2008 VASARIO 20 D. | Nekrologas.lt
Janina Miščiukaitė-Brazaitienė
1948 GEGUŽĖS 10 D. - 2008 VASARIO 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Janina Miščiukaitė (59 metų) estrados dainininkė, „Žvaigždžių kvarteto“ atlikėja

Po ilgos ir sunkios kovos su liga 2008 m. vasario 20 d. mirė viena garsiausių Lietuvos estrados artisčių Janina Miščiukaitė-Brazaitienė. Pastaruoju metu 59-erių moteris gydėsi Santariškių klinikoje, Vilniuje, jos gyvybė buvo palaikoma medicinos įranga. J. Miščiukaitei buvo atlikta žarnyno operacija, po kurios ji mirė.

Temperamentinga, iš Jonavos kilusi estrados atlikėja buvo įgijusi klarnetininkės specialybę, o prieš mirtį Vilniaus pedagoginiame universitete studijavo muzikos edukologiją.

1967-1972 m. atlikėja buvo orkestro „Oktava“, 1972-1974 m. Maskvos miuzikholo „Roskoncert“, nuo 1974 m. – orkestro „Trimitas“ solistė. Ji dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir B. Dvariono muzikos mokykloje, su bičiuliais dainavo 1992 m. sukurtame „Žvaigždžių kvartete“.

Dainininkė koncertavo JAV, JAE, Japonijoje, devyniose Afrikos valstybėse, beveik visose Europos šalyse ir buvusios Sovietų Sąjungos respublikose. Dainavo lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, japonų, bulgarų, lenkų, rusų ir kt. kalbomis.

Ji atliko solo partijas ar duetus roko oratorijoje „Ugnies užkalbėjimas“ (1977), roko operoje „Jūratė ir Kastytis“ (2002), miuzikle „Kurto Vailio moterys“ (2001), projekte „Roko klasikos metamorfozės“ (2000) ir kt.

Ji pirmoji konkurso „Vilniaus bokštai“ laureatė (1968 m.), pirmoji Anano Šabaniausko premijos laureatė (1990 m.), pirmoji tarptautinių festivalių laureatė iš Lietuvos ir t. t. Vienintelė Lietuvos dainininkė, pelniusi aukščiausius apdovanojimus to meto prestižiniuose tarptautiniuose estradinės dainos atlikėjų konkursuose „Jalta 80“ (Ukrainoje; Didysis prizas), „Auksinis Orfėjas '82“ (Bulgarijoje; Sidabro medalis), „Gala-84“ (Kuboje, Grand Prix) ir kt.

J. Miščiukaitė pirmoji sudainavo kai kuriuos M. Tamošiūno, T. Leiburo, V. Telksnio, M. Noviko, A. Raudonikio ir kt. Lietuvos ir užsienio kompozitorių vokalinius kūrinius.

2007-2008 m. dalyvavo LRT „Iššūkyje žvaigždėms“, kuriame buvo ne tik konkurso dalyvė, bet ir kitų dalyvių mokytoja.

Dainininkė 1998 m. apdovanota V-ojo laipsnio kunigaikščio Gedimino ordinu.