Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 23 D. | Nekrologas.lt
Janas A. P. Kaczmarekas
1953 BALANDŽIO 29 D. - 2024 GEGUŽĖS 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Janas A. P. Kaczmarekas (71), lenkų kompozitorius, „Oskaro“ laureatas.

Gegužės 21 d., eidamas 72-uosius metus, Krokuvoje mirė Janas A. P. Kaczmarekas – lenkų kompozitorius, 2005 m. pelnęs „Oskarą“ už geriausią muzikinę kompoziciją, sukurtą filmui „Niekados šalies beieškant“ (angl. „Finding Neverland“).

„Niekados šalies beieškant“ yra 2004 m. sukurtas biografinis fantastinis filmas, kurį režisavo Marcas Forsteris, o scenarijų parašė Davidas Magee, remdamasis 1998 m. Allano Knee pjese „Žmogus, kuris buvo Peteris Penas“ . Filmas pasakoja apie dramaturgą JM Barrie ir jo santykius su šeima, kuri įkvėpė jį sukurti Peterį Peną. 77-ojoje „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijoje filmas pelnė net septynias nominacijas.

Šiame filme vaidino tokios kino žvaigždės kaip geriausio aktoriaus nominaciją pelnęs Johnny Deppas, Kate Winslet, Dustinas Hoffmanas ir kiti.

Savo muzikoje filmui „Niekados šalies beieškant“ J. Kaczmarekas pasakoja istoriją, kurdamas jaudinančias, varinių instrumentų kompozicijas nuotykių kupinoms scenoms ir švelnesnę muziką, daugiausia dėmesio skirdamas styginiams ir fortepijonui.

J. Kaczmarekas neplanavo tapti kompozitoriumi. Jaunuolį domino diplomatija, todėl jis studijavo teisę. Tačiau aštuntojo dešimtmečio pabaigoje jis pradėjo groti su avangardiniais ansambliais, dirbti su eksperimentiniu teatru. Netrukus jis įkūrė „Aštuntosios dienos orkestrą“ (angl. „The Orchestra of the Eighth Day“ TOED). Šiame „mini orkestre“ buvo tik du muzikantai, o J. Kaczmarekas jame grojo neįprastu styginiu instrumentu, vadinamu fidola (dar vadinamu liaudies altu – red.).

Kurį laiką gastroliavęs su TOED, J. Kaczmarekas persikėlė į JAV ir pradėjo kurti muziką filmams bei spektakliams.

1992 m. jis laimėjo „Drama Desk“ apdovanojimą už muziką Niujorko Šekspyro festivalio spektakliui „Tis Pity She’s a Whore“. Prieš laimėdamas „Oskarą“, jis kūrė muziką tokiems filmams kaip „Visiškas užtemimas“, „Palaima“, „Vašingtono aikštė“ ir „Prarastos sielos“.

Be „Oskaro“, J. Kaczmarekas už „Niekados šalies beieškant“ taip pat laimėjo Nacionalinės peržiūros tarybos apdovanojimą.

Vėliau jis sukūrė partitūras filmams „Svečias“, „Nusižemink“, „Paulius, Kristaus apaštalas“ ir daugeliui kitų filmų bei serialų.

Kompozitorius, įkvėptas Sundance instituto pavyzdžio ir siekdamas ugdyti naujus filmų kūrimo, teatro ir kompozicijos talentus Lenkijoje įkūrė „Instytut Rozbitek“.

::alfa::Amžinybėn iškeliavo garsus lenkų kompozitorius, „Oskaro“ laureatas Janas A. P. Kaczmarekas