Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 13 D. | Nekrologas.lt
Jamesas Harrisas Simonsas
2024 BIRŽELIO 20 D. - 1970 SAUSIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Jamesas Harrisas Simonsas (85), investavimo guru, rizikos draudimo fondo „Renaissance Technologies“ įkūrėjas.

Gegužės 10 d., eidamas 86-uosius metus, Niujorke mirė amerikiečių investuotojas ir rizikos draudimo fondo „Renaissance Technologies“ įkūrėjas Jamesas Harrisas Simonsas. Ši informacija skelbiama jo žmonos įkurto Simonso fondo svetainėje.

J. Simonsas buvo vadinamas „vienu sėkmingiausių visų laikų investuotojų“, o jo fondas – „pinigų uždirbimo mašina“.

„Su dideliu liūdesiu Simonso fondas praneša apie savo įkūrėjo ir pirmininko emerito Jameso Harriso Simonso mirtį“, – sakoma pranešime.

Jame taip pat rašoma, kad „Jimas (kaip jis mieliau vadinosi) buvo apdovanojimų pelnęs matematikas, kiekybinio investavimo legenda ir įkvepiantis bei dosnus filantropas“.

Rizikos draudimo fondą „Renaissance Technologies“ J. Simonsas įkūrė 1982 m. Pats investuotojas vienas pirmųjų pasinaudojo matematiniu algoritmu rinkoms analizuoti ir kainų pokyčiams prognozuoti biržoje. 1994 m. J. Simonsas taip pat įsteigė fondą moksliniams tyrimams remti.

Investicijų startas – 5 tūkst. dolerių

J. Simonsas gimė 1938 m. Masačusetse, JAV. Jis turi ir rusiškų šaknų – jo giminaitis buvo matematikas ir „aibių teorijos“ kūrėjas, iš Sankt Peterburgo kilęs Georgas Cantoras.

Būdamas 20-ies metų būsimasis investuotojas įgijo bakalauro laipsnį Masačusetso technologijos institute, kur studijavo matematiką, diferencialinę geometriją ir skaičiavimą. Baigęs universitetą, apsigynė matematikos daktaro laipsnį, disertacijai pasirinkdamas diferencialinės geometrijos sritį. Tada jis išvyko dėstyti į Masačusetso technologijos institutą, kur kažkada studijavo, o vėliau skaitė paskaitas Harvarde.

J. Simonsas pirmą kartą susipažino su „akcijų rinkos žaidimu“ studijuodamas Masačusetse.

1959 m. jis iš žmonos tėvų dovanų gavo 5 tūkst. dolerių. Tuomet matematikas nuvyko į „Merrill Lynch“ tarpininkavimo biurą ir už visus pinigus įsigijo „United Fruit Company“, kuri buvo pirmaujanti vaisių eksportuotoja į JAV ir Europą, bei chemijos įmonės „Celanese Corporation“ akcijų. Tačiau šių įmonių akcijų kainos neaugo.

Tuomet J. Simonsas nusprendė įsigyti sojų pupelių ateities sandorius. „Merrill Lynch“ analitikai prognozavo, kad jų kainos padidės nuo 2,5 iki 3 JAV dolerių. Netrukus kaina tikrai pradėjo kilti. Vienas iš jo bendražygių patarė J. Simonsui imti pelną, tačiau jis neklausė ir, kai sojų pupelių kaina pradėjo kristi, jis sunkiai atgavo pinigus. Po to J. Simonsas nustojo žaisti akcijų rinkoje, tačiau nepaliovė galvoti, kaip galėtų užsidirbti pinigų.

1964 m., norėdamas pagerinti savo finansinę padėtį, J. Simonsas sutiko dirbti Gynybos analizės institute, kuriame Vietnamo karo metu šifravo slaptus kodus kariuomenei. Vėliau jis paliko šias pareigas ir grįžo prie mokslinės karjeros – dešimt metų vadovavo Niujorko Stony Brook universiteto matematikos katedrai.

Samdo tik tuos, kurie gerai išmano mokslą

1978 m. palikęs šį universitetą, J. Simonsas įkūrė rizikos draudimo fondą „Monemetrics“, kuris vėliau buvo pervadintas į „Renaissance Technologies“. Jis specializuojasi prekybos srityje, naudodamas matematinius ir statistinius metodus, kurie nėra atskleidžiami. Iš beveik 300 „Renaissance Technologies“ darbuotojų apie 100 turi matematikos, fizikos ar statistikos mokslų daktaro laipsnius. J. Simonso teigimu, įmonė „nesamdo žmonių iš verslo mokyklų ir Volstryto, ji samdo žmones, kurie gerai išmano mokslą“.

Žurnalistas Gregory Zuckermanas savo knygoje „Žmogus, kuris išsprendė rinką“ rašė, kad „Renaissance Technologies“ fondas nuo 1988 iki 2019 m. vasaros iš viso uždirbo 100 mlrd. dolerių. Vidutinė metinė grąža siekė apie 39 proc. Žiniasklaida J. Simonsą pavadino „vienu sėkmingiausių visų laikų investuotojų“.

Šalia investicijų J. Simonsas aktyviai užsiėmė labdara. 1994 m. jis su žmona įkūrė Simonso fondą, kuris remia mokslinius matematikos ir pagrindinių mokslų tyrimus. Organizacijos darbas lėmė proveržį autizmo, visatos ištakų, ląstelių biologijos ir kompiuterijos supratimo srityse.

::alfa::Mirė vienu sėkmingiausių visų laikų investuotojų vadinamas „Renaissance Technologies“ įkūrėjas