Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 LIEPOS 2 D. | Nekrologas.lt
Ismailas Kadare
1936 SAUSIO 28 D. - 2024 LIEPOS 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ismailas Kadare (88), albanų rašytojas, poetas, eseistas, „Pakirsto balandžio“ autorius.

Liepos 1 d. eidamas 89-uosius metus nuo širdies smūgio mirė garsus albanų rašytojas Ismailas Kadare. Apie tai naujienų agentūrai AFP pranešė jo redaktorius ir leidėjas Bujaras Hudhri.

Gydytojai bandė gaivinti rašytoją, kai jis buvo atvežtas į Tiranos ligoninę be gyvybės ženklų, tačiau pirmadienį 8 val. 40 min. vietos laiku jis buvo pripažintas mirusiu, pranešė ligoninė.

Savo pasakojimo stiliumi dažnai lygintas su George’u Orwellu ar Franzu Kafka, I. Kadare pasitelkdavo metaforas ir ironiją, norėdamas atskleisti Envero Hoxhos, kuris valdė Albaniją nuo 1946 m. ​​iki savo mirties 1985-aisiais, tironijos prigimtį.

„Tamsūs laikai atneša nemalonių, bet gražių staigmenų“, – naujienų agentūrai AFP yra sakęs I. Kadare.

„Literatūroje tamsiaisiais amžiais dažnai būdavo sukuriama nuostabių kūrinių, tarsi ji būtų siekusi atitaisyti žmonių patiriamą nelaimę“, – kalbėjo jis.

I. Kadare pavardė būdavo dažnai minima kalbant apie Nobelio premiją.

I. Kadare romanai, esė ir eilėraščiai išversti į daugiau nei 40 kalbų, jis laikomas žinomiausiu Balkanų šiuolaikiniu romanistu.

Lietuvių kalba išleistas jo romanas „Pakirstas balandis“. Romanas skirtas senajai rūsčiai ir negailestingai kalniečių Albanijai. Prakeiktuosiuose kalnuose retai išsimėčiusiuose kaimeliuose gyvena senajai papročių teisei Kanunui besąlygiškai paklūstantys žmonės.

Nežinantis pasigailėjimo Kanunas reguliuoja kiekvieną gyvenimo situaciją; gyvenimo, kuriame svarbiausia – garbė, svečio saugumas ir kraujas. Varganuose namuose tvyro baimė ir paklusnumas visagaliam kraujo keršto įstatymui. Žmonės karta po kartos žudo vieni kitus pagal visas Kanuno taisykles, ir nėra nė dienos be mirties.

::alfa::Mirė žinomiausias šiuolaikinis Balkanų rašytojas, „Pakirsto balandžio“ autorius Ismailas Kadare