Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 24 D. | ELTA
Irena Musteikienė
0193 SAUSIO 12 D. - 2024 GEGUŽĖS 24 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Irena Musteikienė (91), lietuvių edukologė, kalbininkė.

Gegužės 25 d. mirė lietuvių edukologė, kalbininkė Irena Musteikienė. Apie netektį pranešė Lietuvos edukologijos universiteto Alumnų draugija.

Universiteto išplatintame pranešime skelbiama, kad su velione bus galima atsisveikinti Laidojimo rūmuose Olandų g. šeštadienį nuo 14 val. 5-je salėje. Sekmadienį 15 val. I. Musteikienė išlydima į Liepynės kapus.

Universiteto bendruomenė reiškia užuojautą velionės šeimai ir pažymi prisiminsiantys ją kaip kuklią ir sąžiningą asmenybę.

„Visi Universiteto studentai ir kolegos bendradarbiai per visus 48-erius jos darbo metus prisimena profesorę Ireną kaip sąžiningą, kuklią ir įsigilinančią į problemas vadovę. 1955 m. sukūrusi darnią šeimą su kolega prof. Kazimieru, ji kartu su vyru savo visą gyvenimą paskyrė Lietuvos mokyklai ir mokytojų rengimui“, – rašoma pranešime.

I. Musteikienė gimė 1933 m. sausio 12 d. Paverpenyje (Kelmės valsčiuje). 1955 m. su pagyrimu baigė Maskvos pedagoginiame institute rusų kalbą ir literatūrą. Grįžusi į Lietuvą, 1956–1957 m. dėstė Vilniaus elektromechanikos technikume, 1957 m. konkurso keliu tapo Vilniaus pedagoginio instituto (nuo 1992 m. universiteto) vyr. dėstytoja. 1991 m. Pedagoginio instituto taryba jai suteikė profesorės pedagoginį vardą.

Ji paskelbė per 70 mokslinių straipsnių. Parašė (rusų kalba) vadovėlius aukštosioms mokykloms.

2002 m. birželio 13 d. Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus dekretu I. Musteikienė buvo apdovanota LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

::alfa:: Mirė lietuvių edukologė, kalbininkė Irena Musteikienė