Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 12 D. | Nekrologas.lt
Irena Daukšaitė-Guobienė
1942 RUGSĖJO 11 D. - 2024 KOVO 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Irena Daukšaitė-Guobienė (81) garsi šalies grafikė, surengusi 22 personalines parodas.

Po sunkios ligos mirė garsi šalies grafikė Irena Daukšaitė-Guobienė.

I. Daukšaitės-Guobienės gedi sūnūs Dominykas Guobys ir skulptorius Džiugas Katinas bei keturi anūkai: Alna, Lija, Austėja ir Leonas.

„Man ji MOčiutė, kuri mokėjo matyti pasaulį tiek vaiko, tiek suaugusio akimis. MOtina, grožio ir elegancijos pavyzdys. MOkytoja, kuri kaip veidrodis atspindėjo artimiausius, ypač paskutiniais gyvenimo metais. MOderni MOteris. Grafikė. Jai amžius netrukdė būti jaunai. Mes ją vadinom MO, kiek daug telpa šiose dviejose raidėse ir viename žmoguje! Ačiū, MO“, – netekusi močiutės, garsios grafikės Irenos Daukšaitės-Guobienės rašo jos anūkė Lija Galinienė.

Netekties skausmu dalijasi ir dar viena šviesaus atminimo moters anūkė – dainininkė, muzikinio televizijos projekto finalistė Alna Katinaitė.

„Po sunkios ligos mus paliko mūsų mylima močiutė Irena Daukšaitė-Guobienė, tuo tarpu Lietuva neteko nuostabios grafikės ir knygų iliustratorės. Aukštyn Mo! Lėk Į Šviesą, atgal į beribę meilę!“ – rašo ji.

I. Daukšaitė-Guobienė gimė 1942 m. rugsėjo 11 d. Kaune. 1961–1966 m. studijavo Valstybiniame Vilniaus dailės institute grafikos specialybę. 1971 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare.

Dailininkė yra surengusi 22 personalines parodas. Dalyvavo tarptautinėse knygos meno ir iliustracijų parodose.

I. Daukšaitės-Guobienės kūriniai įvertinti premijomis ir diplomais Lietuvos knygos meno konkurse „Gražiausios metų knygos“, jai paskirta Lietuvos kultūros ministerijos stipendija, laimėti prizai Baltijos šalių knygos meno trienalėje, pagrindinis prizas Fuldos „Kunstation Kleinsassen“ bienalėje Vokietijoje ir „Kunstation Kleinsassen“ stipendija.

2006 m. skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. 2008 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius dailininkei įteikė apdovanojimą už gražiausią knygą.

::alfa::Mirė grafikė Irena Daukšaitė-Guobienė: anūkės taria jautrius žodžius