Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 20 D. | Nekrologas.lt
Ira von Fürstenberg
1940 BALANDŽIO 18 D. - 2024 VASARIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ira von Fürstenberg (83 metų) Italijos princesė, aktorė, XX a. vidurio stiliaus ikona

Vasario 18 d. savo namuose Romoje, būdama 83 metų, mirė Italijos princesė, XX a. vidurio stiliaus ikona, aktorė Ira von Fürstenberg.

Princesė Ira von Fürstenberg (tikrasis vardas – Virginia Carolina Theresa Pancrazia Galdina Prinzessin zu Fürstenberg) priklausė iš Švabijos kilusiai Fürstenbergų giminei. Jos tėvas buvo princas Tassilas Fürstenbergas, o motina – „Fiat“ įkūrėjo Giovanni Agnelli vaikaitė Clara Agnelli.

Antrojo pasaulinio karo metais I. von Fürstenberg gyveno Šveicarijoje, vėliau Italijoje ir Austrijoje. Kai jos tėvai išsiskyrė, kurį laiką ji mokėsi internatinėje mokykloje Anglijoje. Ji kalbėjo daugybe kalbų: italų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir anglų.

13-os metų Ira pradėjo modelio karjerą.

Mergaitė buvo visai jaunutė, vos 15 metų, kai gavo Ispanijos princo Alfonso von Hohenlohe-Langenburgo (1924–2003) telegramą su pasiūlymu tuoktis.

Ji sutiko ir jiedu susituokė 1955 m. Venecijoje. Italijoje tai buvo laikoma „šimtmečio vestuvėmis“. Ši šventė buvo plačiai nušviesta, tačiau santuoka buvo trumpalaikė. 1961 m. pora, susilaukusi dviejų vaikų, išsiskyrė.

Netrukus I. von Fürstenberg vėl ištekėjo už brazilų pramonininko Francisco „Baby“ Pignatari (1916–1977). Toji santuoka truko dar trumpiau. Pora išsiskyrė 1964 m.

Likusi našle vos 20 su trupučiu metų, moteris daugiau neištekėjo.

Netrukus I. von Fürstenberg pradėjo kino karjerą, pradedant nuo Dino De Laurentiis (1919–2010) sukurtos Džeimso Bondo filmo parodijos „Neprilygstamas“ („Matchless“). Iš viso ji suvaidino 28 filmuose. Tarp jų buvo tokie filmai kaip „Aš nužudžiau Rasputiną“ („I Killed Rasputin“), „Vatikano reikalas“ („The Vatikan Affair“) ir kiti.

Vėliau I. von Fürstenberg grįžo į madą ir užėmė kosmetikos kompanijos „Germaine Montell“ Italijos filialo prezidentės postą, o nuo 1978 m. tapo kompanijos „Valentino“ vadove.

Ji padėjo Karlui Lagerfeldui (1933–2019) pradėti mados karjerą. 1992 m. moteris įkūrė mados namus „Ira von Fürstenberg Collection“ ir sukūrė papuošalus pavadinimu „Objets Uniques“.

Didžiąją savo gyvenimo dalį I. von Fürstenberg nuolat atsidurdavo paskalų skiltyse ir stiliaus žurnaluose. Buvo rašoma apie tai, kad Salvadoras Dalí (1904–1989) kartą paprašė jos nusifotografuoti nuogą, tačiau ji atsisakė, arba apie moters pomėgį auksui, jos namuose Paryžiuje įrengtą auksinę vonią.

::alfa::Mirė Italijos princesė, aktorė, XX a. vidurio stiliaus ikona Ira von Fürstenberg