Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 30 D. | Nekrologas.lt
Hintonas Battle'as
1956 LAPKRIČIO 29 D. - 2024 SAUSIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Hintonas Battle'as (67 metų) aktorius, dainininkas, šokėjas, miuziklų „Vedlys“, „Čikaga“, „Svajonių merginos“ žvaigždė

Po sunkios ligos sausio 30 d. mirė Brodvėjaus žvaigždė, aktorius, dainininkas, šokėjas, choreografas, daugkartinis „Tony“ apdovanojimų laureatas Hintonas Battle'as.

Jis mirė sulaukęs 67 metų.

Vakarų Vokietijoje gimusio H. Battle'o sceniniai gabumai atsiskleidė labai anksti. Po studijų Jones-Haywood baleto mokykloje H. Battle'as gavo stipendiją lankyti Amerikos baleto mokyklą, vadovaujamą garsaus choreografo George'o Balanchine'o.

H. Battle'as Brodvėjuje debiutavo 1975 m., būdamas 18 metų ir suvaidinęs Kaliausės vaidmenį seriale „Vedlys“(„The Wiz“). Tai buvo 1900 m. parašyto L. Franko Baumo romano „Nuostabusis Ozo burtininkas“ ekranizacija.

Spektaklis patyrė triuškinančią sėkmę – jis nuskynė septynis „Tony“ apdovanojimus ir atkreipė dėmesį į ypatingą H. Battle'as talentą. Tuo metu vaikinui buvo 19 metų.

1981 m. H. Battle'o darbas Brodvėjaus šou „Rafinuotos damos“ („Sophisticated Ladies“) pelnė pirmąjį iš trijų „Tony“ apdovanojimų. Vaidmenys miuzikluose „Čikaga“ („Chicago“) ir „Regtaimas“ („Ragtime“) atlikėjui taip pat atnešė šlovę. 1984 m. jis laimėjo antrąjį „Tony“ už miuziklą „The Tap Dance Kid“, o 1991 m. gauta trečioji „Tony“ statulėlė jam teko už pasirodymą miuzikle „Mis Saigonas“.

Jis taip pat buvo nominuotas už savo darbą 2007 m. filme „Svajonių merginos“ („Dreamgirls“), kuriame taip pat vaidino Beyoncé, Jennifer Hudson, Jamie Fox, Eddie Murphy ir Danny Gloveris.

H. Battle'o karjera neapsiribojo vien Brodvėjumi. Jis filmavosi televizijos serialuose, tokiuose kaip „Angelo paliestas“ („Touched by an Angel“), „Bafi, vampyrų žudikė“ („Buffy the Vampire Slayer“) – veiksmo seriale, pelniusiame Auksinio gaublio ir „Emmy“ apdovanojimus bei „Kvantiniame šuolyje“ („Quantum Leap“) .

H. Battle'as taip pat buvo daugelio filmų, miuziklų choreografas bei režisierius.

2006 m. jis sukūrė didelio pripažinimo sulaukusią šokio formą „Swop“ (svingas ir hip-hopas), skirtą televizijos laidai „Šokiai su žvaigždėmis“.

::alfa::Mirė triuškinančią sėkmę Brodvėjuje pelniusių miuziklų „Vedlys“, „Čikaga“, „Svajonių merginos“ žvaigždė