Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 VASARIO 22 D. | Nekrologas.lt
Henrikas Giedraitis
1940 VASARIO 22 D. - 2022 VASARIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Henrikas Giedraitis (82 metų) krepšininkas, treneris, ilgametis Kauno „Žalgirio“ kapitonas

Būdamas 82 metų, savo gimimo dieną –2022 m. vasario 22 d. amžiaus Anapilin iškeliavo ilgametis Kauno „Žalgirio“ kapitonas, treneris Henrikas Giedraitis.

H. Giedraitis gimė 1940 m. vasario 22-ąją ir baigė Kauno 4-ąją vidurinę mokyklą. 1959–1963 m. studijavo Kūno kultūros institute. Sportinė karjera buvo ilga ir įspūdinga, bet ne ką mažesnius pasisekimus jis turėjo ir baigęs karjerą, tapęs treneriu.

„Žalgirio“ komandoje H. Giedraitis žaidė net 15 metų – nuo 1957 iki 1972 m. Iš viso sužaidė daugiau nei 1000 rungtynių.

Jis buvo Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris, ne vienerius metus dirbo Vlado Garasto asistentu auksinių laikų „Žalgiryje“, kuris triumfavo SSRS pirmenybėse 1985, 1986 ir 1987 metais.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, H. Giedraitis dirbo ir Lietuvos rinktinėje, kur irgi talkino V. Garastui. Iš 1995 m. Europos čempionato H. Giedraitis parsivežė sidabro medalį.

Dar po metų, 1996-aisiais, H. Giedraičio treniruojama Lietuvos jaunimo rinktinė, kuriai atstovavo tokie žaidėjai kaip Šarūnas Jasikevičius ar Dainius Adomaitis, laimėjo Europos čempionatą.

Vėliau trumpai vadovavęs Plungės „Olimpo“ ir Kauno „Laveros“ komandoms, H.Giedraitis ilgam nutūpė KTU studentų trenerio darbe.