Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


1999 SAUSIO 26 D. | Nekrologas.lt
Gintautas Sereika
1968 VASARIO 8 D. - 1999 SAUSIO 25 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Gintautas Sereika (40 metų) „Tulpinių“ gaujos nužudytas Panevėžio prokuroras

1999 m. sausio 25-osios vakarą prie savo namų Panevėžyje buvo nušautas Panevėžio apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gintautas Sereika. Tą vakarą grįžtančio vyro nesulaukė žmona, tėvo dvi dukros, 6 ir 5 metų, bei jaunėlis keturmetis sūnus.

Gintautas nušautas automobilių stovėjimo aikštelėje prie pat namo. nė nespėjusį išlipti iš automobilio, prie pat savo namų, prokurorą įveikė septynios banditų paleistos kulkos.

Šūvius girdėjo ne tik jo vaikai, bet ir kaimynai, kurie manė, kad po Naujųjų metų likusias petardas kieme sprogdina jaunimas.

Su G. Sereika susidorojo „Tulpinių“ gauja.

Nušautas prokuroras buvo pašarvotas Panevėžio miesto Švenčiausios Trejybės bažnyčios, kurios chore kartu su žmona giedojo, didžiojoje salėje. Į bažnyčią plūdo minios žmonių. Pareikšti užuojautos artimiesiems ir simboliškai pastovėti sargyboje iš visų šalies prokuratūrų atvažiavo penkiasdešimt prokurorų. Prezidentas Valdas Adamkus savo užuojautą šeimai perdavė telefonu iš Prancūzijos, o Seimo pirmininko profesoriaus Vytauto Landsbergio, tuo metu viešėjusio JAV, rašytinė užuojauta perduota nužudytojo prokuroro tėvui.

Nuo 1991 m., kai pradėjo dirbti Panevėžio apygardos prokuratūroje, G. Sereika ištyrė ir perdavė teismams 73 baudžiamąsias bylas. Jose buvo kaltinami, o vėliau nubausti daugiau kaip 100 asmenų. Jo dėka buvo 20 ištirtų bylų dėl tyčinių nužudymų sunkinančiomis aplinkybėmis.

G. Sereika garsėjo tuo, kad buvo negailestingas policininkams, aplaidžiai vykdžiusiems tarnybines pareigas, pasinaudojusiems tarnybine padėtimi, paėmusiems kyšius ar prievartavusiems juos duoti. Teismams jis perdavė net 22 tokias bylas.

1995-aisiais, vos paskirtas Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus vyriausiuoju prokuroru, G. Sereika patraukė baudžiamojon atsakomybėn 10 Panevėžio kelių policijos pareigūnų, klastojusių baudų talonus, skirtus už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Visus tuos pareigūnus teismas nubaudė. Aišku tai nepatiko nusikaltėliams, o ir kai kuriems kolegoms teisėsaugininkams.

Teisėsaugos tuo metu nuveikto milžiniško darbo rezultatus liudija ir ėmę mažėti smurtinių nusikaltimų skaičiai, ir po ketverių metų išaiškintos Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro G. Sereikos nužudymo aplinkybės.

Žudikai buvo suimti, teisingumas įgyvendintas. Teismui buvo atiduota 17 G. Sereikos bylos tomų. Žudikų paieškos truko trejus su puse metų. Priremti prie sienos „Tulpinių“ gaujos nariai prakalbo.

„Noriu prisipažinti dėl Panevėžio prokuroro Sereikos nužudymo. Tą nusikaltimą įvykdyti mane sukurstė Virginijus Baltušis ir Algimantas Vertelka.“ – atvirame prisipažinime Generaliniam prokurorui parašė „tulpinis“ Valdas Blinkevičius pravarde „Blinkė“.

Minint dešimtąsias žūties metines 2009 m. šalies prezidentas Valdas Adamkus G. Sereiką (po mirties) apdovanojo Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro Didžiuoju Kryžiumi.