Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2010 RUGPJŪČIO 11 D. | Nekrologas.lt
Gintautas Abarius
1959 KOVO 28 D. - 2010 RUGPJŪČIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Gintautas Abarius (51 metų) kompozitorius, pianistas, džiazo kvarteto įkūrėjas, „Džiazo mišių“ autorius

2010 m. rugpjūčio 11 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose mirė garsus muzikas, lietuvių pianistas ir kompozitorius Gintautas Abarius.

Dešimt metų Šiaurės Karolinoje gyvenusio 51 metų kompozitoriaus ir pianisto gyvybė užgeso ligoninėje.

Pastaruosius penkerius metus muzikas kovojo su gerklės vėžiu.

G. Abarius visą laiką tikėjo, kad ligą jam pavyks įveikti. Kompozitorius sukaupęs jėgas ir valią dar prieš du mėnesius kūrė naujus muzikos kūrinius, planavo kelionę į Lietuvą.

Paskutinį kartą gimtinėje jis lankėsi likus pusantrų metų iki mirties. Tuomet atvykęs į Lietuvą G. Abarius neslėpė, kad jo sveikata atsidūrė ties kritine riba, o tradicinė medicina padėti jau negali. Gerklės vėžys žinomą kompozitorių palietė 2005-aisiais. Tačiau tik per stebuklą 2007 m. liga tarsi išgaravo, o JAV medikai išdavė pažymą, kad G Abarius visiškai sveikas.

Vis dėlto paslaptingai pasitraukusi klastinga liga grįžo ir paūmėjo. Buvo likusi vienintelė išeitis – pamėginti patekti į natūralios medicinos centrą Vokietijoje. Tačiau tam reikėjo pinigų. Optimistiškai nusiteikęs G. Abarius neketino pasiduoti ir sakė, kad laimėjęs pirmą kėlinį, laimės ir kovą.

Pranešta, kad žinomas muzikas mirė miegodamas.

G. Abarius mokėsi Lietuvos konservatorijoje, Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje. Dirbo tos pačios konservatorijos bei Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos koncertmeisteriu.

1991 m. kompozitorius sukūrė „Džiazo mišias“ chorui, solistams ir orkestrui, džiazo, pramoginės, kamerinės instrumentinės, teatro, TV spektaklių, kino muzikos, giesmių, dainų vaikams.

1987m. estrados artistų konkurse Maskvoje G. Abariaus vadovaujamas džiazo kvartetas, veikęs 1987–1990 m., laimėjo Didįjį prizą. Nuo 1993 m. atlikėjas koncertavo kaip džiazo trio pianistas.

Išvykęs į Ameriką jis vadovavo Rolio miesto Tarptautinės Aukštesniojo pašaukimo bažnyčios (Higher Call International Church) chorui ir instrumentiniam ansambliui. Ten įkūrė netradicinę grupę „Baltic Aveniu“. Joje grojo su dviem baltaodžiais amerikiečiais (bliuzo, kantri ir bliugraso gitaristu bei sunkiojo metalo būgnininku), rengėsi savo antrojo originalių pjesių albumo įrašams.