Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 25 D. | Nekrologas.lt
George'as Woodwellas
1928 SPALIO 23 D. - 2024 BIRŽELIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

George'as Woodwellas (95), amerikiečių ekologas, įtakingas klimato kaitos tyrinėtojas.

Birželio 18 d., sulaukęs 95 metų amžiaus, mirė dr. George'as Woodwellas, kuris buvo novatoriškas klimato tyrinėtojas. Jo dėka buvo uždraustas DDT pesticido naudojimas.

G. Woodwellas visą gyvenimą praleido Jungtinėse Valstijose. Jis įgijo botanikos magistro ir daktaro laipsnį Duke'o universitete. Būtent čia jis susikūrė mokslinės karjeros, kuri taps itin svarbi jo ateinantiems gyvenimo dešimtmečiams, pagrindus. Kai kurios jo ankstyvosios pastangos apėmė pesticido DDT poveikio ekosistemoms tyrimą. Jo ir kitų mokslininkų darbas paklojo pamatus tam, kad 1972 m. būtų uždraustas jo naudojimas žemės ūkyje.

Vėliau mokslininkas atkreipė dėmesį į Šiaurės Amerikos miškus ir estuarijas (pereinamas vietas upių žiotyse, kuriose susilieja gėlas upės ir sūrus jūros vanduo – red.) bei pasaulinių poslinkių link anglies dioksido poveikį. Jo tyrimai buvo vieni pirmųjų, kurie nustatė grįžtamąjį ryšį, vedantį prie pasaulinės klimato kaitos. 1985 m. šio mokslininko įkurtame Woods Hole tyrimų centre jis pradėjo tirti klimato kaitą įvairiose pasaulio vietose. Dabar ši organizacija vadinasi Woodwello klimato tyrimų centru.

G. Woodwellas buvo Pasaulio laukinės gamtos fondo JAV patikėtinių tarybos pirmininkas, Amerikos ekologijos draugijos prezidentas. Jis padėjo įkurti Aplinkos apsaugos fondą, Pasaulio išteklių institutą ir Gamtos išteklių gynybos tarybą.

1997 m. G. Woodwellui buvo įteiktas Heinzo, o 2000 m. – Johno H. Chafee aplinkosauginiai apdovanojimai. Jis yra penkių knygų, įskaitant „A World to Live In: An Ecologist’s Vision for a Plundered Planet“ ir „The Nature of a House: Building a World that Works“, autorius.

::alfa::Mirė pasaulinio lygio klimato kaitos tyrinėtojas: jo dėka uždraustas DDT pesticido naudojimas