Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 9 D. | Nekrologas.lt
Genė Jasiūnaitė-Beržinienė
1925 RUGSĖJO 7 D. - 2024 SAUSIO 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Genė Jasiūnaitė-Beržinienė (98 metų) vadinama paskutine vyriausios kartos aktore

2024 m. sausio 9 d., eidama 99-uosius metus, mirė aktorė Genė Jasiūnaitė-Beržinienė. Apie tai pranešė Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Ji gimė 1925 m. rugsėjo 7 d. Šiauliuose, 1944 m. baigė Šiaulių mergaičių gimnaziją, iki 1945 m. vaidino Vilniaus Vaidilos teatre. Nuo 1945 m. buvo Lietuvos akademinio dramos teatro aktorė (1948 m. baigė šio teatro vaidybos studiją).

Sukurti svarbesni vaidmenys: Zosikė (Žemaitės „Marti“, 1945), Ieva (B. Dauguviečio „Žaldokynė“, 1948), Nina (M. Lermontovo „Maskaradas“, 1960), Živilė (K. Sajos „Pirmoji drama“, 1961), Ona Duonutė (V. Krėvės „Skirgaila“, 1966), Gina (H. Ibseno „Laukinė antis“, 1973), Marija (D. Vasermano D. Deriono „Žmogus iš La Mančos“, 1970), Giza (I. Erkonio „Žaidžiame kates“, 1977), Moteris iš penktojo buto (A. Kuternickio „Fėjos Dražė variacijos“, 1982), Meisterienė (P. Cvirkos „Meisteris ir sūnūs“) ir kt.

1985 m. jai suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės vardas. Lietuvos valstybiniame akademiniame (dabar – nacionaliniame) aktorė teatre dirbo iki 1986 metų.

G. Jasiūnaitės kolega, aktorius, ilgametis teatro direktorius Pranas Treinys, perduodamas aktorės artimiesiems nuoširdžią užuojautą, pasakojo: „Teatre mes ją vadinome Genovaite, Genute. Taip jos vardas buvo rašomas ir spektaklių programėlėse. Kazimiera Kymantaitė buvo Genovaitės teta, ji dalyvavo visuose jos režisuotuose spektakliuose. Jasiūnaitė buvo nepaprastai šiltas žmogus. Ji buvo lietuviškai graži. Paprasta ir graži. Šios savybės visus žavėjo. Ji niekada nedemonstravo, kad yra aktorė. Jos lietuviškumas tiko daugeliui režisierių. Niekada nemačiau jos supykusios. Jasiūnaitė buvo gera aktorė, kiekvienam „limpanti“ prie širdies. Ji už mane vyresnė trejais metais, tad ją galima laikyti paskutine vyriausios kartos aktore.“