Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 20 D. | BNS
Gediminas Kirkilas
1951 RUGPJŪČIO 30 D. - 2024 BALANDŽIO 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Gediminas Kirkilas(72), politikas, buvęs premjeras.

Balandžio 20 d. mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Apie G. Kirkilo mirtį BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. Buvusio premjero kūnas rastas šeštadienio rytą. „Namuose buvo rastas kūnas be smurto žymių“, – sakė jis.

G. Kirkilas gimė 1951 m. sostinėje. 1978 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą, vėliau – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004 m. – VU Tarptautinio verslo mokyklą.

1978–1989 m. priklausė SSKP, vėliau Lietuvos komunistų partijai. Algirdui Mykolui Brazauskui tapus Centrinio komiteto pirmuoju sekretoriumi, dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda, o 1990–1992 m. jo padėjėju.

1990 m. G. Kirkilas išrinktas Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmuoju pavaduotoju ir keletą metų priklausė šiai politinei jėgai. Nuo 2001 m. tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu, 2007–2009 m. pirmininkavo socialdemokratams.

Politikas buvo renkamas į Seimą nuo 1992 m. ir dirbo parlamente keletą kadencijų – iki 2020 m. 2017 m. lapkritį pasitraukė iš socialdemokratų gretų.

G. Kirkilas ėjo krašto apsaugos ministro pareigas 2004–2006 m., vadovavo Vyriausybei 2006–2008 m.

G. Kirkilas 2003 m. buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.

Valstybės vadovai, ministrai pareiškė užuojautą dėl buvusio premjero Gedimino Kirkilo mirties.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad G. Kirkilas buvo Lietuvai atsidavęs politikas, per savo karjerą prisidėjęs prie svarbių valstybės vystymosi etapų.

„Gediminas Kirkilas buvo išmintingas, garbingas, vakarietiškų pažiūrų politikas, nenuilstamai dirbęs vardan Lietuvos. Jo laikotarpis būnant premjeru pirmaisiais narystės ES ir NATO metais buvo svarbus vakarietiškos krypties egzaminas, kurį išlaikėme“, – rašoma prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas reiškia užuojautą Gedimino Kirkilo šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir bendražygiams.

Užuojautą pareiškė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Labai nedaug politikų Lietuvoje geba žvelgti taip giliai ir gerbti oponentus, kaip tai gebėjo Gediminas Kirkilas, ir tai ne vienintelis dalykas, ko verta pasimokyti iš šio išmintingo politiko. Su kuriuo dar vakar bendravau konferencijoje Seime“, – feisbuke rašė parlamento vadovė.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad G. Kirkilas buvo ryškus politikas.

„Nepaisant to, kad kartais politiniame gyvenime užėmėme skirtingas pozicijas, neretai ginčijomės, visada labai vertinau Gedimino Kirkilo politinę patirtį, sugebėjimą įsiklausyti ir į kitų politinių krypčių atstovų argumentus, tai, kad jam nuoširdžiai rūpėjo valstybės stiprinimas. Gediminas Kirkilas buvo puikus pašnekovas, jautrus žmogus ir stipri asmenybė. Nuoširdžiai užjaučiu jo artimuosius ir visus bendražygius“, – rašoma premjerės užuojautoje.

Užuojautą pareiškė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Lietuva neteko labai talentingo ir kūrybingo politiko, intelektualo, valstybės interesų architekto ir gynėjo, kuris savo politine ir visuomenine veikla prisidėjo prie kokybiškesnės Lietuvos politikos ir politinės minties vystymo. Dėl šios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą ir linkiu stiprybės šią sunkią valandą Gedimino Kirkilo artimiesiems“, – ministro užuojautą BNS perdavė jo atstovė Paulina Levickytė.

Užuojautą pareiškęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sako, kad G. Kirkilas sugebėdavo išklausyti kitų nuomones.

„G. Kirkilas buvo veiklus ir ryžtingas politikas, nuoširdžiai dirbęs tėvynės labui, sugebėjęs išklausyti kitų nuomones, telkti ir sutarti dėl svarbiausių mūsų valstybės saugumo ir gynybos klausimų“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime.

Apie buvusio premjero G. Kirkilo mirtį pranešta šeštadienį. Jam buvo 72-eji.

::alfa::Mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas